Wybierz sposób płatności w taksówce

Era technologii – postęp, który wspomaga i przeraża

XXI wiek to technologiczny postęp, który wrzucił nas w wir wszechotaczającej elektroniki. Nie ma już chyba osoby, która nie posiadałaby telefonu komórkowego, a znaczna większość posiadaczy może pochwalić się całkiem współczesną wersją smartfona. A smartfony czynią cuda. Nagrywają filmy, robią zdjęcia – z tyłu, z przodu, nakładają animacje, zmieniają kolory włosów, odmładzają, postarzają i tak dalej. Cuda! Do tego to małe cudeńko służy także do surfowania po Internecie, a dzięki aplikacjom na telefonie można grać, gotować, głosować, oglądać telewizję i filmy, kontaktować się ze znajomymi z drugiego końca świata. Technologia inwigiluje nasze życie. Na telefonie prześladują nas reklamy produktów, które oglądaliśmy na komputerze. Jak to możliwe?

Postęp w płatnościach – ułatwienie, czy nowe ryzyko?

Postęp technologiczny zdumiewa nas i przekracza nasze najodważniejsze oczekiwania. Normą stało się, że płacimy kartą za zakupy, za które jeszcze niedawno płaciliśmy plikiem banknotów, którymi nota bene wypchany był nasz portfel. Ledwo co przyzwyczailiśmy się do takiej możliwości, a już zostaliśmy zaskoczeni faktem, iż płacić można także telefonem, internetem lub tajemniczym blikiem. Wielu z nas wciąż obawia się tego typu nowinek. Ale spokojnie. Banki zabezpieczyły i siebie i nas z każdej strony, a nasza dodatkowo wzmożona czujność, rozsądek i lekka przezorność na pewno ochroni nas przed jakimkolwiek napadem na nasze elektroniczne finanse.

Łatwość jest w cenie – bo oszczędza nasz cenny czas

Coraz popularniejsze stają się płatności elektroniczne, karta, blik, czy płatność online. Płatność gotówką powoli odchodzi do lamusa. To najmniej wygodny sposób. Pensja wpływa nam co miesiąc prosto na konto. Żeby z niej skorzystać w formie gotówki, musimy znaleźć bankomat i to najlepiej taki, w którym nie zostanie pobrana opłata za wypłatę środków (brzmi kosmicznie, ale tak się często zdarza). Odszukanie bankomatu i pobranie z niego pieniędzy wydłuża nam czas przeznaczony na zakupy. A jak wiadomo – czas to pieniądz. Dzisiaj każdy się z nim liczy. A gdy już uda nam się cokolwiek z naszego konta podebrać w formie namacalnej, rozchodzi się tak szybko, że za chwilę w portfelu świecą znowu pustki. Chwila! Nie pustki, bo przecież cały zapełniony jest setkami kart bankowych oraz lojalnych klientów. Niestety, nie wszędzie można z nich skorzystać.

Brak gotówki – precz ze stresem z tym związanym!

Jak często zdarza Ci się nie mieć przy sobie gotówki? A kartę? Jasne, w portfelu trzymasz nawet trzy! Ale co z tego, jeśli w wielu miejscach wciąż nie można płacić elektronicznie. To irytujące, prawda. Wyobraź sobie, wracasz z imprezy do domu, zmęczenie zwala Cię z nóg, nie masz ochoty wracać z setką pijanych imprezowiczów w nocnym autobusie. Stać Cię przecież na taksówkę. Wrócisz nią szybciej, sprawniej i bezpieczniej. A jazda będzie nieporównywalnie bardziej komfortowa. Ale nie masz przy sobie już żadnej gotówki, a taksówkarz nie ma terminalu. W jego taxi płatność gotówką to jedyna możliwość. Dramat! A teraz wyobraź sobie usługę dostosowaną do Twojego trybu życia. Do portfela, w którym nie ma nigdy gotówki, ale za to jest pełno kart, do Twojego smartfona, który zjadł już wszystkie rozumy i płaci zbliżeniowo. Taką usługę prezentuje aplikacja Taxi Polska, dzięki której w szybki i łatwy sposób zamówiasz przejazd z miejsca, w którym aktualnie przebywasz dokądkolwiek zechcesz. Kierowca wezwany przez Taxi Polska przyjeżdża praktycznie już za moment, gdyż aplikacja wysyła dokładnie tego kierowcę, który znajduje się najbliżej Ciebie. I uwaga, w jego taxi płatność kartą jest możliwa. Fajnie, co? Nie dość, że kurs zamówiony aplikacją Taxi Polska jest komfortowy i bezpieczny, cena jest konkurencyjna i możesz ją poznać już w trakcie ustalania trasy. Aplikacja oblicza dystans i przedstawia Ci cenę dotarcia do celu. Na dodatek możesz zapomnieć o gotówce i zapłacić taksówkarzowi elektronicznie, bo w wezwanej za pośrednictwem Taxi Polska taxi płatność bezgotówkowa jest mile widziana. Wybierasz najbardziej dogodny sposób dla siebie, zgodny z Twoimi możliwościami, potrzebą i chęcią. No i możesz bezpiecznie i pewnie wracać do domu.