Muzeum Archeologiczne we Wrocławiu – jak dojechać?

Muzeum Archeologiczne we Wrocławiu jest jednym z najstarszych muzeów w Europie. Swoją działalność rozpoczęło już w 1815 roku i kontynuuje ją do dziś. Za jego twórcę uważa się Büschinga. Uznaje się, że misją muzeum jest zdobywanie, analiza i udostępnianie zabytków archeologicznych zlokalizowanych na terenie Śląska. Zbiory muzeum obejmują zabytki z czasów od epoki kamienia po czasy nowożytne. Trafiają tu eksponaty znalezione podczas prac budowlanych prowadzonych na terenie Wrocławia, m. in. na Starym Mieście. Oprócz zabytków na terenie muzeum zapoznać się można z dokumentami i obejrzeć fotografie. Wiecie, jak dojechać do muzeum?

Lokalizacja Muzeum Archeologicznego we Wrocławiu

Muzeum Archeologiczne we Wrocławiu zlokalizowane jest przy ulicy Cieszyńskiego 9. Należy do oddziałów Muzeum Miejskiego (których jest łącznie sześć). Muzeum ma bogatą historię – co można tłumaczyć m. in. okresem jego funkcjonowania. Kilkakrotnie zmieniało swoją lokalizację. Pod koniec XX w. działało na terenie Pałacu Królewskiego. Aktualna siedziba Muzeum Archeologicznego to Arsenał Miejski. Budynek pochodzi z okresu gotyku, jako jeden z nielicznych we Wrocławiu zachował się w całości od momentu powstania. Muzeum jest jednym z chętniej odwiedzanych obiektów, spośród wszystkich, które zlokalizowane są na Starym Mieście we Wrocławiu.

Czy warto zajrzeć do muzeum?

Sam fakt, że nie brakuje osób, które pytają, jak dojechać do Muzeum Archeologicznego we Wrocławiu, świadczy o tym, że placówka ma odwiedzającym wiele do zaoferowania. O jego popularności przesądza też liczba pozytywnych komentarzy, jakie można znaleźć w popularnej wyszukiwarce, po wpisaniu nazwy muzeum. W muzeum działa wystawa stała. To Śląsk starożytny i średniowieczny. Ciekawostką jest fakt, że pracownicy muzeum tworzą rocznik “Silesia Antiqua”, który wydawany jest od roku 1959 i uchodzi za jedno z najstarszych, polskich czasopism o tematyce archeologicznej. Powstaje zatem pytanie: Muzeum Archeologiczne we Wrocławiu – jak dojechać?

Szukamy możliwości dojazdu do Muzeum Archeologicznego we Wrocławiu

Arsenał Miejski, w którym mieści się siedziba muzeum, znajduje się w niewielkiej odległości od tamtejszego Rynku. Pieszo odległość tę można pokonać w około 10 minut. Znacznie dłużej, bo około pół godziny zajmuje piesza wędrówka z okolic Dworca Głównego PKP. Ci, którzy nie dadzą się skusić na spacery, mogą skorzystać z innych możliwości. Dojazd do Muzeum Archeologicznego we Wrocławiu możliwy jest przy wykorzystaniu komunikacji miejskiej. Skorzystać można z autobusu lub tramwaju. Przypominamy jednak o potrzebie pokonania pewnej odległości od przystanku. Tym, których takie rozwiązanie nie satysfakcjonuje, polecamy skorzystanie z taksówki.

Do Muzeum Archeologicznego we Wrocławiu najlepiej dotrzeć taksówką

Pytacie: Muzeum Archeologiczne we Wrocławiu – jak dojechać? Odpowiadamy: taksówką. To najbezpieczniejszy i najwygodniejszy środek transportu, na jaki możecie się zdecydować. Lubisz podróże w komfortowych warunkach? Zrezygnuj z komunikacji zbiorowej. Zamów taxi za pośrednictwem aplikacji Taxi Polska. Aplikacja Taxi Polska działa w największych polskich miastach, w tym we Wrocławiu. Korzystanie z niej jest zupełnie darmowe. Przy jej użyciu zamówisz taksówkę bez wybierania numeru na centralę. By zarezerwować kurs taksówką, nie musisz nawet znać nazwy lokalnej korporacji taksówkarskiej. To nie koniec niespodzianek. Na korzystających z usług Taxi Polska czekają komfortowe przejazdy w najkorzystniejszych cenach. Chcesz poznać wszystkie możliwości, jakie daje aplikacja? Dołącz do grona zadowolonych użytkowników, pobierając Taxi Polska już dziś na swój telefon. Zobaczysz, że zajmie Ci to tylko chwilę. Nie czekaj – podróżuj wygodniej po mieście.