Wrocław – co warto zobaczyć?

Wrocław – co warto zobaczyć w tym mieście? Atrakcji nie brakuje. To, jakie Wam przypadną do gustu, zależy od Waszych indywidualnych preferencji. Przedstawiamy krótki przewodnik po Wrocławiu i okolicach. Podpowiadamy, jakie są zabytki we Wrocławiu i co jeszcze można tu zobaczyć. Gotowi na krótką wycieczkę? Wrocław jest siedzibą Dolnego Śląska. Pod względem liczby ludności zajmuje czwarte miejsce w Polsce. Corocznie to miasto odwiedza około 3,5 miliona turystów z Polski i nie tylko. Co przyciąga ich wszystkich do Wrocławia? Co warto zobaczyć w tym mieście? Wskażemy Wam kilka miejsc, które koniecznie musicie odwiedzić.

Wrocław. Zabytki – co warto zobaczyć?

Jednym z pierwszych miejsc, które warto zobaczyć, będąc we Wrocławiu, jest Stary Ratusz. Wrocławski ratusz był świadkiem wielu doniosłych wydarzeń historycznych. Powstający od XIII wieku budynek do dziś wzbudza wiele emocji. Znacznie młodsza jest Hala Stulecia, znajdująca się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Gdy ktoś pyta, co warto zobaczyć we Wrocławiu, bez wątpienia odpowiadamy: Ostrów Tumski. To najstarsza część Wrocławia. Pierwsze, odkryte ślady osadnictwa, pochodzą z X wieku. Na Ostrowie Tumskim znajduje się wiele interesujących budowli. Wśród nich znajdują się kolegiata oraz Most Tumski – oaza dla zakochanych.

Panorama Racławicka, Dzielnica Czterech Wyznań, Opera – to musisz zobaczyć

Wielu do Wrocławia przyciąga słynna Panorama Racławicka. Panorama jest dziełem wybitnych artystów. Monumentalnych rozmiarów malowidło ilustruje zwycięstwo Polaków nad Rosjanami pod Racławicami. Miłośnicy kultury z pewnością zajrzą do słynącej z superwidowisk i przedstawień plenerowych Opery Wrocławskiej. Wrocław: co warto zobaczyć? Koniecznie Dzielnicę Czterech Wyznań. Jej niepowtarzalny charakter ukształtowały obiekty kultury sakralnej. W Dzielnicy Czterech Wyznań organizowane są różne wydarzenia kulturalne i edukacyjne. Oprócz miejsc kultu, mieszczą się tu liczne restauracje, kluby muzyczne i puby.

Wyprawa po okolicach Wrocławia – gdzie warto zajrzeć?

Każdy, kto wybiera się na Dolny Śląsk, rzuca hasło: “Wrocław i okolice – co warto zobaczyć?”. Koniecznie zajrzyjcie na wieżę widokową w Kotowicach, z której podziwiać można panoramę aglomeracji wrocławskiej. Zachęcamy do odwiedzenia barokowego kościoła św. Michała Archanioła w Długołęce ze słynnym obrazem w jego wnętrzu. Spragnieni wrażeń mogą wybrać się do Adrenalina Parku w Sokolnikach. W niewielkiej, bo zaledwie 3-kilometrowej odległości od Wrocławia znajduje się Zamek Topacz. Mieści się on w miejscowości Ślęze. Wewnątrz znajduje się Muzeum Motoryzacji. Kusi także największy na Dolnym Śląsku zbiornik wodny – Zalew Mietkowski.

Atrakcje we Wrocławiu – odkrywaj je wszystkie z Taxi Polska

Wrocław. Wiesz już, co warto zobaczyć w tym mieście. Znasz największe atrakcje turystyczne w jego okolicach. Pewnie zastanawiasz się, jak do nich wszystkich w szybki sposób dotrzeć. Podpowiadamy: taksówką. Taxi dla siebie zamówisz wygodnie przez aplikację mobilną. Zainstaluj już dziś na telefonie Taxi Polska i rezerwuj kursy taksówką. Lubisz z góry wiedzieć, ile zapłacisz za kurs? Z aplikacją Taxi Polska to możliwe. Podaj nam swoją lokalizację, a dowiesz się, za ile czasu dotrzemy do Ciebie. Wskaż miejsce podróży, a uzyskasz informację o cenie gwarantowanej przejazdu. Odkrywaj Wrocław w najszybszy i najwygodniejszy sposób. Podróżuj po mieście i okolicach taksówką. Taxi, które zamówisz za pośrednictwem aplikacji Taxi Polska, zawiezie Cię do wybranych miejsce we Wrocławiu i okolicach. Wiedząc, co warto zobaczyć, nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko ruszyć w trasę. Poznawaj Wrocław i okoliczne miejscowości. Nie ograniczaj się tylko do słynnego rynku. Jest wiele innych, równie ciekawych miejsc.