Odwiedź starą zajezdnię w Krakowie

Stara Zajezdnia w Krakowie to miejsce wyjątkowe nie tylko dla miłośników tramwajów, ale po prostu – historii, sztuki, dobrego jedzenia i lokalnego piwa. Wystarczą jedne odwiedziny w Zajezdni, by zrozumieć czar tego miejsca i zapragnąć tam wrócić znowu i znowu.

Dlaczego Stara Zajezdnia?

Wybudowana w 1913 roku zajezdnia była już drugą zajezdnią w Krakowie, dla szerokotorowej linii tramwajowej. Po wybudowaniu nowej zajezdni, starą zniszczono, torowisko zostało zlikwidowane, a w budynkach zajezdni urządzono magazyny i warsztaty dla autobusów. Swój renesans przeżyła w 2012 roku, kiedy to urządzono tam restaurację i minibrowar i zaczęto organizować różne eventy. Stara Zajezdnia Kraków to dziś popularne miejsce spotkań studentów, krakowskiej bohemy i miłośników dobrego jedzenia. Można tam podziwiać zabytkowy tramwaj, który stanowi krakowską atrakcję turystyczną.

Jak dojechać do Zajezdni?

Stara Zajezdnia znajduje się w centrum krakowskiego Kazimierza, co jeszcze potęguje jej zabytkowy, starodawny klimat. Z pewnością warto się tam wybrać na dobry obiad i piwo. Można tam dostać się z Rynku Głównego spacerem lub zamawiając Taxi Kraków. Jest to najlepsza opcja dla tych, którzy lubią wszędzie być na czas. Nie zawsze można zwiedzać miasto własnym środkiem transportu, i nie wszędzie da się bezpośrednio dojechać komunikacją miejską. Zamawianie taksówki przez Internet to najwygodniejsza opcja, jeśli traktujemy ten środek komunikacji jako najbardziej niezawodny, który ma służyć szybkiemu i sprawnemu dotarciu do celu.