Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku – jak dojechać?

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku pod obecną nazwą funkcjonuje od 2013 roku. Placówka gromadzi i zabezpiecza zabytki związane z żeglugą, okrętami, rybołówstwem i szkutnictwem. Misją muzeum jest upowszechnianie wiedzy o wspomnianych zabytkach. Personel muzeum prowadzi prace badawcze oraz organizuje wystawy. Obiekt posiada kilka oddziałów. Na Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku składają się: Spichlerze na Ołowiance, Żuraw, Ośrodek Kultury Morskiej, Muzeum Rybołówstwa na Helu, Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich, Muzeum Wisły w Tczewie, Centrum Konserwacji Wraków Statków oraz statki “Sołdek” i “Dar Pomorza”.

Sprawdzamy, jak dojechać na Ołowiankę

Adres, jaki znajdujemy w Internecie po wpisaniu frazy “Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku – jak dojechać?”, to Ołowianka 9-13. Wiele osób korzysta już z dobrodziejstw cywilizacji takich jak planery podróży. Z podobnych aplikacji jesteśmy w stanie uzyskać informacje o możliwych sposobach dojazdu do muzeum. Okazuje się, że na Ołowiankę dojeżdżają trzy linie miejskich autobusów, jedna kolejowa oraz szybka kolej miejska. Trochę mało opcji, jak na taką aglomerację. Niepokoi trochę długość trasy, jaką od przystanku trzeba pokonać pieszo, by dotrzeć do celu. Przy wyborze SKM, czas jej pokonania może przekroczyć 20 minut.

Oddziały muzeum zlokalizowane w Gdańsku

W Gdańsku znajdują się Spichlerze, statek-muzeum “Sołdek”, Żuraw oraz Ośrodek Kultury Morskiej. Dotarcie do nich możliwe jest środkami komunikacji zbiorowej. Co z tymi, którym tematyka morska tak bardzo przypadnie do gustu, że postanowią odwiedzić pozostałe oddziały muzeum? Np. statek “Dar Pomorza” stacjonujący w Gdyni. Zainteresowanym przypominamy, że warto zajrzeć też do Muzeum Rybołówstwa na Helu, Muzeum Zalewu Wiślanego zlokalizowanego w Kątach Rybackich czy mieszczących się w Tczewie: Muzeum Wisły czy Centrum Konserwacji Wraków Statków. Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku – jak dojechać do wszystkich wymienionych oddziałów?

Nie ma to jak samochód – niekoniecznie własny

By dojechać do Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, można też wybrać własne auto (pod warunkiem, że się je posiada). Tych, którzy nie dysponują własnymi samochodami, uspokajamy – są przecież taksówki. Szukasz właściwej? Skorzystaj z Taxi Polska. Dowieziemy Cię wszędzie tam, gdzie zechcesz – na terenie Trójmiasta i nie tylko. Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku – jak dojechać? Nie szukaj trasy w internetowych planerach podróży. Nie klikaj w kolejne zakładki na stronie muzeum, by znaleźć wskazówki dojazdu. Niezależnie od tego, dokąd zechcesz się udać, możesz skorzystać z usług korporacji taksówkarskiej. Nie znasz nazw trójmiejskich firm? Taxi Polska Ci pomoże.

Czym jest i jakie możliwości daje Taxi Polska?

Taxi Polska to nowoczesna aplikacja mobilna, która służy do zamawiania taksówek. Działa na platformach iOS i Android. Jej pobranie zajmuje chwilę, a korzystanie jest nadwyraz intuicyjne. Aplikacja Taxi Polska pozwala na rezerwację kursów taxi bez konieczności wykonywania połączeń głosowych. Jakie możliwości daje korzystanie z aplikacji? Przy użyciu aplikacji zamówisz standardowy kurs taksówką, zarezerwujesz także przewóz autem typu kombi czy bus. Będziesz mógł zamówić przejazd z fotelikiem dziecięcym dostosowanym do wagi dziecka, zostawić wiadomość kierowcy, wskazać oczekiwaną porę podjazdu taksówki czy wybrać sposób płatności. Ale to jeszcze nie wszystko… Wspominaliśmy już, że korzystanie z aplikacji Taxi Polska jest intuicyjne. Dobra wiadomość jest taka, że aplikacja działa w największych miastach w Polsce. Mogą z niej korzystać osoby nie znające nazw ani numerów telefonów do lokalnych korporacji taksówkarskich. Szukasz wygodnego i bezpiecznego środka transportu? Skorzystaj z usług Taxi Polska.