Jak dojechać z lotniska w Gdańsku na starówkę?

Lotnisko w Gdańsku zajmuje trzecie miejsce w Polsce, jeśli chodzi o liczbę odprawianych tu corocznie pasażerów. Z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku odleciało w 2019 roku przeszło 5 milionów osób. Większymi liczbami mogą pochwalić się tylko lotnisko Balice w Krakowie i lotnisko im. Chopina w Warszawie. Chcecie wiedzieć, jak dojechać z lotniska w Gdańsku na starówkę? Może zatem warto wstępnie podać lokalizację obu tych punktów. Gdańskie lotnisko znajduje się w odległości 10 km od centrum Gdańska, w dzielnicy Matarnia. Stare Miasto zlokalizowane jest w dzielnicy Śródmieście. Miejsca dzieli odległość ok. 16 kilometrów.

Możliwości jest wiele….

Z lotniska na gdańską starówkę można dostać się autobusem komunikacji miejskiej lub pociągiem. Zdecydowanie wygodniej jednak trasę tę pokonać własnym autem lub taksówką. Zważywszy na odległość, jaka dzieli te punkty, podróż środkami komunikacji publicznej, można uznać za ostateczność. Zwłaszcza w godzinach szczytu. Jak to bywa w zdecydowanej większości przypadków, tak samo i tutaj, przejazd samochodem okazuje się być dużo bardziej komfortowy. Ci, którzy własnym autem nie dysponują, mogą skorzystać z ofert firm taksówkarskich. Czy to oznacza, że należy bezwzględnie korzystać z postojów obok lotniska? Niekoniecznie.

Jak dojechać z lotniska w Gdańsku na starówkę i nie zbankrutować?

Taksówki to bez wątpienia jeden z najwygodniejszych, odkrytych środków lokomocji, które sprawdzają się podczas podróży po mieście. Nie od dziś wiadomo, że w miejscach takie jak lotniska, dworce, centra handlowe, jesteśmy szczególnie narażeni na praktyki nieuczciwych taksówkarzy. Tak zależy nam na czasie, że nie sprawdzamy, z kim jedziemy. Brak cennika w widocznym miejscu na szybie pojazdu powinien być dla nas sygnałem ostrzegawczym. Przed podróżą warto zapytać o przewidywaną cenę kursu. Ta, jak wiadomo, może różnić się w zależności od pory dnia i natężenia ruchu w mieście. Nie powinna jednak znacząco odbiegać od tej podanej przed startem.

Nie jestem z Gdańska – co teraz?

To, jak dojechać z lotniska w Gdańsku na starówkę, ma szczególne znaczenie dla osób spoza miasta. Po uzyskaniu właściwych wskazówek mogą oni skorzystać np. z szybkiej kolei miejskiej. Zagubieni mają też do dyspozycji specjalne, mobilne aplikacje, które pomogą im się odnaleźć w tym obcym, ale jakże fascynującym mieście. A co, jeśli ktoś postawi na komfortowy i szybki przejazd i postanowi pojechać do celu taksówką? Czy to oznacza, że przed podróżą musi zapoznać się z opiniami na temat lokalnych korporacji taksówkarskich i na tej podstawie wybrać tę najlepszą? To absolutnie zbędne, o ile korzysta się z aplikacji Taxi Polska.

My najlepiej wiemy, jak dojechać z lotniska w Gdańsku na starówkę

Nikt tak dobrze jak taksówkarze nie wie, jak dojechać z lotniska w Gdańsku na starówkę. Przyjezdnych uspokajamy – nie wszyscy wszechwiedzący taksówkarze cenią się tak bardzo, jak Ci z artykułów odnajdywanych w sieci. Nie oczekujemy, że zapamiętasz nazwę godnej uwagi firmy taksówkarskiej w Gdańsku. Nie musisz. Jak wspomnieliśmy, jedyne, czego potrzebujesz, by nie przepłacać za przejazd, to zainstalowana na telefonie aplikacja Taxi Polska. Pobierzesz ją bezpłatnie. Sam proces instalacji aplikacji zajmie tylko chwilę. A korzyści wynikające z jej użytkowania są ogromne. Po pierwsze, nie musisz znać ani nazwy, ani numeru telefonu na taxi. Po drugie, zamawiasz taksówkę bez konieczności dzwonienia na centralę. Już w chwili podania swojej lokalizacji, zyskujesz informację o czasie oczekiwania na taksówkę. Taksówkę zamawiasz jednym kliknięciem. Jeśli zechcesz zostawić wiadomość kierowcy, możesz to zrobić. Podobnie jak zamówić kurs z fotelikiem dziecięcym, przejazd busem lub samochodem typu kombi.