Jak dojechać z Gdyni na lotnisko w Gdańsku?

Trójmiasto jest niezmiennie jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów rejonów w Polsce. Co wcale nie oznacza, że wszyscy wiedzą np. jak dojechać z Gdyni na lotnisko w Gdańsku. Na szczęście te zaległości można szybko nadrobić, wykorzystując nawigację, nasze porady lub korzystając z pomocy okolicznych mieszkańców. Najszybsza trasa z Gdyni na lotnisko w Gdańsku przebiega drogą S6 i wynosi niespełna 23 kilometry. W internetowych mapach uwzględniono łącznie trzy możliwe trasy, którymi poruszać się mogą zmotoryzowani. Co z pozostałymi – tymi, którzy nie dysponują własnym autem albo chcą dotrzeć na lotnisko w inny sposób?

Po informację na stronę lotniska

Regułą jest, że każdy port lotniczy zamieszcza na swojej stronie internetowej informacje o możliwych sposobach dotarcia do niego. Rozpiska uwzględnia najpopularniejsze kierunki podróży. Nie inaczej jest w przypadku Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Tu też znajdziemy informacje o możliwościach dojazdu na lotnisko. Zmotoryzowanym autorzy wpisu udzielają szczegółowych informacji o proponowanej trasie przejazdu. Czytamy, by z obwodnicy Trójmiasta (E28), kierować się w stronę Gdańska. Przy zjeździe przed wiaduktem skręcić w prawo – w ul. Słowackiego. Ulica ta prowadzi prosto do lotniska. Na rondach należy jechać prosto.

W poszukiwaniu odpowiedzi, jak dojechać na lotnisko w Gdańsku z Gdyni

Strona internetowa gdańskiego lotniska skonstruowana została tak, by każdy – niezależnie od preferencji – mógł znaleźć na niej informacje o dogodnej formie dojazdu. Z rozpiski dla pasażerów, zamieszczonej w dziale “jak dojechać”, dowiadujemy się, że na trasie Gdynia – lotnisko Gdańsk, kursują pociągi. Część z nich odjeżdża co 30 minut. Inne kursują w godzinnych odstępach. Krótkie rozeznanie w Internecie pozwala poznać bliższe dane, np. takie o konieczności przesiadki. A to już pewna niedogodność. Długie oczekiwanie na transport, możliwe opóźnienia i ewentualne przesiadki. A na lotnisku trzeba pojawić się na długo przed odlotem samolotu.

Nie chodzi o sabotaż, a wyłącznie o Twoją wygodę

Nie, żebyśmy byli przeciwnikami komunikacji miejskiej (wszak i ona ma mnóstwo zalet), ale postanowiliśmy zaprezentować inny sposób na to, jak dojechać z Gdyni na lotnisko w Gdańsku. I wcale nie mamy na myśli najnowocześniejszych środków transportu a te, które służą nam z powodzeniem już od lat. Proponujemy przejazdy taksówką. Skąd ta propozycja? Nie od dziś wiadomo, że taksówką podróżuje się szybko, a co najważniejsze wygodnie. Nie trzeba długo czekać na jej podjazd. Nie ma tłoku, hałasu i innych “atrakcji”, które fundujemy sobie, wybierając przejazdy komunikacją miejską. Propozycja ta pada z uwagi na Twój komfort. Bo na lotnisko zwykle jedzie z bagażami.

Podpowiadamy wymagającym, jak dojechać z Gdyni na lotnisko w Gdańsku

Wielu spośród tych, którzy pytają, jak dojechać na lotnisko w Gdańsku z Gdyni, oczekuje, że wskazany przez nas środek transportu zapewni im najwyższy komfort podróży. To dlatego wśród naszych propozycji znalazła się podróż taksówką. Bo szybka, bezpieczna, wygodna i z bagażami jakoś łatwiej się uporać… Chcąc zamówić taksówkę, która przewiezie Cię na lotnisko w Gdańsku, nie musisz nawet dzwonić na centralę. Co więcej, nie musisz znać numeru do firmy taksówkarskiej, ani nawet… jej nazwy. A to wszystko za sprawą aplikacji Taxi Polska. Połączyliśmy siły. Działamy w największych miastach w Polsce. W tym w Gdańsku. Umożliwiamy szybkie zamawianie taxi. Wystarczy kilka kliknięć. Dzięki aplikacji poznasz szacowany czas oczekiwania na taksówkę. Możesz zamówić taxi na konkretny termin i godzinę. Z Taxi Polska – darmową aplikacją na telefon, przestaniesz się zastanawiać, jak dojechać z Gdyni na lotnisko w Gdańsku. Warto ją mieć pod ręką.