Jak dojechać z dworca PKP w Poznaniu na lotnisko?

Dziś postaramy się odpowiedź na pytanie, jak dojechać z Dworca Poznań na lotnisko. Temat dla nieznających miasta? Tak, ale nie tylko. Okazuje się, że ta (wydawać by się mogło) oblegana trasa, nie jest znana każdemu poznaniakowi. Co ciekawe, oferta komunikacji miejskiej nie jest tak rozbudowana, jakby się tego oczekiwało. Jednak nie w tym rzecz, by uskarżać się na komunikację miejską. W końcu i ona ma swoich zwolenników. Autobus na trasie Dworzec PKP – Lotnisko jest i kursuje co 20 minut. Przejazd nim zajmuje jakieś 25 minut. Ale co z tymi, którzy autobusami z jakichś względów nie podróżują? Jak mają dojechać z Dworca PKP Poznań na lotnisko?

Ruch na lotnisku jest. I to duży…

W 2019 roku całkowity ruch pasażerski na lotnisku w Poznaniu wyniósł ponad 1 618 386. Sporo, prawda? To i tak znacznie mniej niż rok wcześniej. Wówczas ukształtował się on na poziomie 2 476 304. W 2019 zrealizowano 21 721 operacji lotnicznych. Po co te dane? A no po to, żeby pokazać, że na lotnisku Ławica coś się dzieje. I po to, żeby nawiązać do kolejnego sposobu na to, jak dojechać z Dworca PKP Poznań na Lotnisko. Dotrzeć można autem. Lotnisko leży w odległości ok. 7 km od centrum miasta. Ma – rzecz jasna – swój parking, za który trzeba zapłacić, ale to też chyba oczywiste. No, chyba, że się poprosi o podwózkę znajomego, a ten odjedzie w mniej niż 10 minut.

Jak dojechać z Dworca PKP Poznań na Lotnisko Ławica? (Najlepiej tanio i wygodnie)

Ci, którzy pytają, jak dojechać z Dworca PKP Poznań na Lotnisko Ławica, nie zawsze mają na myśli samą trasę przejazdu, ale też jej koszt. Jak dojechać, by się opłacało? Oszczędzić można, jadąc autobusem komunikacji miejskiej. Czy będzie wygodnie? Wątpliwe. Zwolennicy komfortowych podróży stawiają zatem na przejazdy samochodami. Wielu kierowców czuje jednak opór przed zostawieniem auta na parkingu lotniska. Jednych hamują względy finansowe, innych pozostałe kwestie. Proszą zatem znajomych o podwiezienie. Można? No można, ale po co kogoś fatygować? Mamy inne rozwiązanie dylematu pt. “jak dojechać z Dworca Poznań na lotnisko”.

A gdyby tak… taksówką?

Lotnisko w Poznaniu, jak każde inne w Polsce, podało kilka rekomendowanych sposobów dotarcia na nie. W zestawieniu znalazły się: samochód, taxi i komunikacja publiczna. Jak to jest z tymi taksówkami? Czy podróż nimi jest opłacalna? Jak nie dać się oszukać i nie płacić fortuny za pokonanie tego 6-kilometrowego odcinka? Przede wszystkim, nie dać się nabrać na okazyjne przejazdy. Należy unikać taksówek bez widocznego cennika, taxi niewiadomych firm (nie opatrzonych nazwą korporacji). Tylko, co jeśli jesteś w Poznaniu po raz pierwszy i żadna nazwa korporacji nic Ci nie mówi? Zaufaj Taxi Polska. Dzięki niej szybko i bezpiecznie dotrzesz do celu.

Czym jest i jak działa Taxi Polska?

Taxi Polska to nowoczesna i intuicyjna aplikacja, którą zainstalujesz na swoim telefonie. Aplikacja działa na iOS i Androidzie. Jej pobranie jest bezpłatne i zajmuje tylko chwilę. Taxi Polska działa w największych miastach w Polsce (w tym w Poznaniu) i pozwala na zamawianie taksówek bez znajomości nazw lokalnych korporacji. Po wpisaniu swojej lokalizacji, Taxi Polska udostępnia dane o czasie oczekiwania na taksówkę oraz firmie, która zrealizuje przejazd. Podanie nazwy miejsca docelowego pozwala poznać cenę gwarantowaną za kurs. Przy użyciu aplikacji można zamawiać m. in. kursy samochodem typu kombi lub busem oraz zostawić wiadomość kierowcy. Taxi Polska to świetne rozwiązanie dla każdego, kto nie wie, jak dojechać z Dworca PKP Poznań na lotnisko. Podróżowanie taksówką jest wygodne, zajmuje nierzadko znacznie mniej czasu niż przejazd komunikacją miejską i pozwala zaoszczędzić na opłatach za parking tym, którzy dotychczas jeździli własnymi samochodami.