Jak dojechać z dworca PKP Gdańsk na lotnisko?

Lotnisko w Gdańsku, a właściwie Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy to trzeci pod względem liczby odprawianych pasażerów port lotniczy w Polsce. Wyżej na liście znajdują się tylko krakowskie Balice oraz zajmujące pierwsze miejsce w kraju warszawskie lotnisko im. Fryderyka Chopina. Lotnisko w Gdańsku zlokalizowane jest w dzielnicy Matarnia. Lotnisko położone jest w odległości 10 km od centrum Gdańska. Mieści się w rejonie trójmiejskiej obwodnicy. W ubiegłym roku w gdańskim porcie lotniczym obsłużono ponad 5 milionów pasażerów. Mimo dobrych połączeń komunikacyjnych, wielu turystów nie wie, jak dojechać z dworca PKP Gdańsk na lotnisko. Podpowiemy!

By dotrzeć na czas

Każdy, kto choć raz podróżował samolotem wie, że na lotnisku trzeba pojawić się odpowiednio wcześnie. Dotarcie na lotnisko mogą opóźnić m. in. wszechobecne korki. Dlatego nie należy zwlekać z wyjściem z domu. Transport powinno zorganizować się z wyprzedzeniem, tak by uniknąć spóźnienia na wybrany przez siebie lot. Władze lotniska Gdańsk przypominają na swojej stronie internetowej o konieczności wcześniejszego przybycia na lotnisko – zaleca się, by pojawiać się tam minimum na 2 godziny przed planowanym odlotem. Przed podróżą czeka nas bowiem odprawa i kontrola bezpieczeństwa. Pośpiech nie wpływa pozytywnie na nastawienie przed podróżą.

Dojazd z dworca PKP Gdańsk na lotnisko – auto odpada

Planując przyjazd na lotnisko w Gdańsku, warto wcześniej zapoznać się z planem terminali. To kolejna wskazówka, jaką dają nam władze Portu Lotniczego. Zachęca się również do zaznajomienia z układem parkingów – o ile ktoś zamierza z nich korzystać. Tymczasem własne auto to nie jedyny sposób na dojazd z dworca PKP Gdańsk na lotnisko. Stacja kolejowa w Gdańsku mieści się w Śródmieściu. Dla turystów, niezaznajomionych z topografią miasta, zagadkę stanowi to, jak dojechać z dworca PKP w Gdańsku na lotnisko. Mało kto przybywa tu samochodem. Dlatego dotarcie na lotnisko przy użyciu tego środka transportu możemy wykluczyć. W końcu możliwości jest wiele. Możliwości dojazdu z dworca PKP w Gdańsku na lotnisko Zdecydowana większość przybywających do Trójmiasta, na pytanie, jak dojechać z dworca PKP Gdańsk na lotnisko, odpowie, że pociągiem. Okazuje się jednak, że ten rodzaj transportu nastręcza wielu trudności – nie tylko obcokrajowcom. Problem pojawia się już przy wyborze właściwego peronu. Na szczęście nie jesteśmy zobligowani do jazdy kolejką. Z dworca PKP na lotnisko kursują także autobusy miejskie. O “wygodzie”, jaką zapewnia ten środek transportu można dyskutować godzinami. Podobnie niekomfortowe bywają przejazdy minibusami. Na szczęście znaleźliśmy sposób na to, jak dojechać z dworca PKP Gdańsk na lotnisko – szybko, bezpiecznie i w bardzo wygodnych warunkach.

Co powiesz na taksówkę?

Jak dojechać z dworca PKP w Gdańsku na lotnisko? Taksówką Hallo Taxi. Nikt nie oczekuje, że przybywając do Gdańska, zapamiętasz tę nazwę. Dobra wiadomość jest taka, że wcale nie musisz tego robić! Jak zatem zamówić taksówkę i dojechać z dworca PKP w Gdańsku na lotnisko? Korzystając z aplikacji Taxi Polska. Aplikację zainstalujesz na swoim telefonie. Zajmie to tylko chwilę. Za jej pośrednictwem zamówisz taxi bez konieczności dzwonienia na centralę. Mówimy, jak to zrobić krok po kroku. Udostępnij nam swoją lokalizację lub wpisz ją ręcznie. Uzyskasz informację o czasie oczekiwania na taxi. Wpisz, dokąd chcesz jechać i kliknij “zamów taksówkę”. W aplikacji możesz zostawić wiadomość dla kierowcy lub zamówić samochód typu kombi (przyda się, gdy masz dużo bagaży). Podróżujesz z dzieckiem? W opcjach dodatkowych zaznacz kurs z fotelikiem. Oferujemy także wynajem aut typu bus. Taki samochód również zarezerwujesz, korzystając z aplikacji Taxi Polska. To takie proste.