Jak dojechać z Dworca Głównego we Wrocławiu do Korony?

Centrum Korona jest jednym z najdłużej obecnych centrów handlowych na polskim rynku. Mieści się w dzielnicy Psie Pole. Od Dworca Głównego we Wrocławiu dzieli Koronę 7 km. Na obiekt składa się 66 sklepów i restauracji, rozłożonych na powierzchni 50 tysięcy metrów kwadratowych. Centrum odwiedza 6 milionów osób rocznie. Z oferty Centrum Korona korzystają okoliczni mieszkańcy oraz przybywający do miasta goście. Nic więc dziwnego, że na Dworcu Głównym we Wrocławiu pytanie o to, jak dojechać do Korony, jest jednym z częściej tu zadawanych. A Wy, co odpowiedzielibyście zbłąkanemu wędrowcy? Jaką formę dojazdu polecicie miejscowym?

Jakie są możliwości dojazdu do Centrum Korona we Wrocławiu?

Możliwości dojazdu do Korony różnią się w zależności od tego, gdzie znajduje się nasz punkt początkowy podróży. Do centrum możecie dojechać tramwajem, autobusem, własnym samochodem lub taksówką. Na stronie Korony, na pierwszym miejscu wyróżników tego centrum, znalazły się dogodne połączenia do centrum komunikacją miejską. Korona reklamuje się też obecnością bezpłatnego, dużego parkingu. Miejsce na nim znajdzie 2000 aut. Co jednak, gdy ktoś nie dysponuje własnym samochodem? Czy pozostaje mu skorzystanie z komunikacji miejskiej? Niekoniecznie. Zawsze można wybrać się w podróż taksówką. Będzie wygodnie i szybko. A sprawdzony przewoźnik nie skasuje dużo za kurs.

Jedziemy z Dworca Głównego we Wrocławiu do Korony

Pytacie, jak dojechać z Dworca Głównego we Wrocławiu do Korony. Zakładamy, że autorami znacznego odsetka tych pytań są przyjezdni. Tłumaczenie im, jaką trasę mają do pokonania, mijałoby się z celem. W końcu nie dotarli tu własnym autem. Wszyscy inni zapewne woleliby skorzystać z nawigacji, niż słuchać porad napotkanych przypadkowo osób. Gdy ktoś pyta nas, jak dojechać z Dworca Głównego we Wrocławiu do Korony, zapewne ma na myśli wskazanie mu numeru linii, którą do centrum handlowego dojedzie. Połączenie do Korony z Dworca oczywiście jest. Na tej trasie kursuje tramwaj. Na Dworzec podjeżdża co 15 minut. A i tak końcowy odcinek trzeba pokonać pieszo. A jeśli komuś się śpieszy?

Wygodniej będzie zamówić taksówkę

Trasa z Dworca Głównego we Wrocławiu do Korony zajmie około pół godziny – jeśli wybierzemy tramwaj. Jest tanio, ale ryzyko ewentualnych opóźnień – dość duże. No i to czekanie na podjazd naszego środka lokomocji bywa męczące. Znacznie krócej czeka się na taksówkę. Ile? Przekonaj się sam, korzystając z aplikacji Taxi Polska. Wpisując nazwę miejsca, w którym się znajdujesz (np. Dworzec Główny, Wrocław), otrzymasz informację o czasie oczekiwania na podjazd taksówki. Taxi jest bezsprzecznie jednym z najwygodniejszych środków transportu, jaki możesz wybrać, podróżując po Wrocławiu. Przejazdy taksówkami są bezpieczne i nie zajmują dużo czasu.

Nasi kierowcy dobrze wiedzą, jak dojechać z Dworca Głównego we Wrocławiu do Korony

Nasi kierowcy często realizują kursy na trasie Dworzec Główny – Korona. Nic dziwnego, centra handlowe cieszą się ogromną popularnością – zarówno wśród mieszkańców, jak i przybywających gości. Jak zamówić taksówkę we Wrocławiu? Przez wspomnianą już aplikację Taxi Polska. Zainstaluj ją już dziś, by poznać wszystkie jej możliwości. Taxi Polska umożliwia zamawianie taksówek bez konieczności wykonywania telefonu na centralę. Nie trzeba nawet znać nazwy lokalnej korporacji taksówkarskiej. Chcesz zostawić wiadomość kierowcy? A może zamówić busa lub samochód kombi? Potrzebujesz kursu z fotelikiem dziecięcym? Wszystkie te opcje dostępne są w aplikacji Taxi Polska. Nikt tak dobrze, jak nasi kierowcy nie wie, jak dojechać z Dworca Głównego we Wrocławiu do Korony. Nikt, tak sprawnie jak oni, nie pokona tej trasy. Pamiętaj o tym, gdy po raz kolejny bedziesz wybierał się na zakupy.