Jak dojechać z centrum Gdańska nad morze?

Gdańsk jest niezmiennie jednym z chętniej odwiedzanych miejsc w Polsce. Przyjeżdżają tu wszyscy ci, którzy wakacje chcą spędzić nad morzem. Jednakże nie tylko rajskie plaże przyciągają turystów. Stare miasto, muzea, miejsca związane z historią oraz miejsca kultu – to wszystko sprawia, że Gdańsk jest celem podróży Polaków, głównie tych wakacyjnych. Na podstawie badań przeprowadzonych m. in. przez Gdańską Organizację Turystyczną ocenia się, że w sezonie wakacyjnym w 2019 roku do Gdańska przybyło 1 mln 98 tysięcy gości. To imponująca liczba, zważywszy na fakt, że mówimy zaledwie o okresie trzech miesięcy. Myślicie, że wszyscy wiedzieli, jak dojechać z centrum Gdańska nad morze?

Może nad morze?

Zainteresowanie tematem dojazdu z centrum Gdańska nad morze wynika z faktu, że nie wszyscy znajdą nocleg w bliskiej odległości od plaży, a na tej wielu przybywających chciałoby się znaleźć. Ze wspomnianego raportu dotyczącego turystyki w okresie letnim 2019 wynika, iż najchętniej odwiedzanym miejscem było historyczne centrum miasta. Prawie połowa wszystkich przybywających do Gdańska, wybrała się latem na jedną z plaż w Gdańsku. Molo w Brzeźnie odwiedziło 15% turystów. Jak widać, wyprawy nad morze wciąż cieszą się ogromną popularnością. Odpoczynek na plaży to prawdziwa gratka nie tylko dla naszych rodaków, ale także dla osób spoza Polski.

Z centrum Gdańska nad morze – gdzie najlepiej wypoczywać?

Choć w centrum Gdańska atrakcji nie brakuje, to będąc w mieście, warto udać się nad morze. Jednych z najbardziej obleganych miejsc jest Brzeźno. Brzeźno to dwa kąpielska – molo oraz Dom Zdrojowy. Na pierwszym znajdziemy pomost o długości 140 m i wiele punktów usługowych. Drugie słynie z nieco bardziej spokojnego charakteru. Na granicy Gdańska i Sopotu znajduje się Jelitkowo ze słynnym, pełnym atrakcji parkiem. Stogi to jedna z nowocześniejszych plaż. Dotarcie tu własnym autem nie jest dobrym pomysłem – a to z racji na trudności ze znalezieniem miejsca parkingowego. Jedni lubią Sobieszewo, inni Orle. Wszystko zależy od upodobań. Plaży nie brakuje.

Chcesz dotrzeć z centrum Gdańska nad morze? Skorzystaj z naszych rad

Nad morze możesz dotrzeć tramwajem. Jeśli jednak jesteś zdania, że to jedyny możliwy sposób transportu, mylisz się. Na gdańskie plaże docierają także autobusy komunikacji miejskiej. Nie ma się co oszukiwać, żaden z tych środków lokomocji nie należy do najbardziej komfortowych – zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z wysoką, letnią temperaturą. Przybywając do Gdańska, nie jesteś skazany na tutejsze autobusy i tramwaje. Nie musisz znosić panującego w nich tłoku i duchoty, pod warunkiem, że masz alternatywny sposób na dotarcie z centrum nad morze. To może być własne auto lub… taksówka. Wybierając tę drugą opcję, zyskujesz nie tylko komfort podróży, ale też unikasz problemu z parkingiem.

Taxi Polska i wszystko jasne

Zastanawiasz się, jak dojechać z centrum Gdańska nad morze? Zamów taksówkę! Teraz, mając do dyspozycji aplikację Taxi Polska, jedyne, czego potrzebujesz, by ją zamówić, to telefon (z którym i tak pewnie się nie rozstajesz). Nie musisz znać nazw ani numerów miejscowych korporacji taksówkarskich. Wystarczy aplikacja. Udostępnij swoją lokalizację lub wpisz ręcznie adres, z którego ma odebrać Cię taksówka. W ten sposób poznasz przewidywany czas oczekiwania na podjazd taxi. By zamówić taksówkę, wpisz cel podróży i kliknij “zamów taksówkę”. Zacznij wpisywanie docelowej lokalizacji – Taxi Polska wyświetli podpowiedzi. Podróżuj wygodnie – tak, jak na to zasługujesz. Zainstaluj już dziś aplikację Taxi Polska na swoim telefonie. Skorzystaj ze wszystkich możliwości, jakie Ci ona daje. Wśród nich są: możliwość zostawienia wiadomości dla kierowcy, zamówienie auta typu kombi lub bus, rezerwacja kursu z fotelikiem dziecięcym.