Jak dojechać na Partynice we Wrocławiu?

Czy ktoś pytał Was kiedyś, jak dojechać na Partynice we Wrocławiu? Pewnie wcale Was to pytanie nie zdziwiło. W końcu codziennie do Wrocławia przybywają setki turystów. Ale i wielu miejscowych wykorzystuje okazję, by poznać nieodkryte jeszcze części miasta. A Partynice warto odwiedzić. Chociażby ze względu na tutejszy Tor Wyścigów Konnych. Jednak Partynice, kojarzone z wyścigami konnymi, mają też inne, godne uwagi miejsca. Wspomniane osiedle mieści się w południowej części Wrocławia. Do 1928 roku Partynice były ledwie sąsiadującą z miastem wioską. Dziś przeżywają intensywny rozkwit. Partynice świetnie sprawdzają się jako osiedle mieszkalne.

Partynice – nasz dzisiejszy cel podróży

Nim zastanowimy się nad tym, jak dojechać na Partynice we Wrocławiu, powinniśmy skupić się nad tym, po co kierować tu swoje kroki. Chociażby z uwagi na mieszczący się tu park krajobrazowy – Park Południowy ze stawem, polanami i całą masą alejek spacerowych. Wybudowano tu też aquapark z licznymi zjeżdżalniami i strefą fitness. Celem wielu spośród tych, którzy pytają, jak dojechać na Partynice we Wrocławiu, jest wspomniany już Wrocławski Tor Wyścigów Konnych. Oprócz testowania umiejętności jeździeckich, można tu pospacerować lub zwiedzić historyczne, drewniane trybuny i pawilon herbaciany. Organizują tu mnóstwo ciekawych imprez.

Możliwe sposoby dojazdu na Partynice

Mamy kilka rad na to, jak dojechać na Partynice we Wrocławiu. Jeśli podróżujecie z Dworca Głównego, możecie wsiąść w jeden z trzech odjeżdżających stamtąd autobusów. Uwaga! Każdy z nich zatrzymuje się na Partynicach na innym przystanku. Lepiej wziąć to pod uwagę przy planowaniu podróży. Z centrum do Partynic autobus też kursuje. Można też wybrać się w podróż tramwajem. Do pętli Krzyki kursują cztery linie. Do pętli. Bo tam czeka nas przesiadka w autobus. No chyba, że ktoś wysiądzie na odpowiednim przystanku i dalej przejdzie pieszo (na teren toru). Aktywni mogą też podróżować własnym środkiem transportu, rowerem. Na terenie toru czekają stojaki.

A wygodniej się nie da?

Wskazanie autobusów i tramwajów jako sposobów na to, by dojechać na Partynice we Wrocławiu, nie oznacza, że nie można tam dotrzeć innymi, znacznie bardziej wygodnymi środkami transportu. Zmotoryzowani mogą oczywiście udać się w podróż własnym autem. Zostawić je można na parkingu przy ul. Zwycięskiej (parking toru). Jest jedno “ale”, o którym uprzedzają zarządcy toru. Parking, jak każdy inny, ma ograniczoną liczbę miejsc. Tyle, że ten dysponuje zaledwie trzystoma. Trochę mało, jak na tak oblegane miejsce. Na szczęście jest jeszcze jedna opcja na to, by dotrzeć na Partynice. Można zamówić taksówkę. I nie trzeba się martwić o miejsca postojowe!

Taxi Polska wie, jak dojechać na Partynice we Wrocławiu

W dobie wszechobecnych aplikacji, aż prosiłoby się o to, by istniała taka, która umożliwia wygodne przejazdy. Podobnych aplikacji nie brakuje. My mamy jedną sprawdzoną i godną polecenia. To Taxi Polska. Działa w największych, polskich miastach i umożliwia sprawne zamawianie taksówek – wystarczy zaledwie parę kliknięć. Możliwości aplikacji zdają się być nieograniczone. Taxi Polska wyświetla czas oczekiwania na taksówkę, pozwala zostawić wiadomość kierowcy oraz zamówić kurs autem typu kombi lub busem (niezastąpione, gdy podróżuje się w większej grupie). Tym, którzy udają się na wycieczkę z dziećmi, umożliwia rezerwację kursu z fotelikiem. W razie jakichkolwiek wątpliwości, można w szybki sposób połączyć się z centralą. Zainstalowanie aplikacji Taxi Polska na swoim telefonie oznacza, że nie musisz znać nazwy ani numeru do lokalnej korporacji taksówkarskiej. Podróżuj z Taxi Polska. My doskonale wiemy, jak dojechać na Partynice we Wrocławiu. Nasi kierowcy chętnie Cię tam zawiozą.