Jak dojechać na Kazimierz w Krakowie?

Kraków jest częstym celem podróży naszych rodaków. Przybywają tu także goście z zagranicy. Wielość atrakcji sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie: romantycy, miłośnicy historii, zwolennicy długich spacerów… Są takie punkty, które łączą wszystkich – bez względu na wiek i zainteresowania. Jednym z nich jest Kazimierz. Niby każdy mieszkaniec wie, gdzie leży, a jednak często pada pytanie w stylu: “jak dojechać na Kazimierz w Krakowie?”. Bo w miejskim gąszczu nietrudno się zagubić. Zwłaszcza, jeśli podróżuje się komunikacją miejską. Jednak, czy tylko transport zbiorowy wchodzi w grę, gdy chce się odwiedzić krakowski Kazimierz?

Jedziemy, bo warto!

Zwiedzanie Krakowa nie miałoby racji bytu, gdyby nie zahaczyć o Kazimierz. Wśród tutejszych atrakcji wymienić należy m. in. galerie i antykwariaty. Nie brakuje tu miejsc z dobrym jedzeniem. Z kolei brukowane uliczki zachęcają do dłuższych spacerów, podczas których podziwiać można m. in. liczne zabytki kultury żydowskiej. Tamtejsze tradycje odgrywają tu szczególną rolę, czego potwierdzeniem jest organizowany na Kazimierzu Festiwal Kultury Żydowskiej. Impreza zyskała międzynarodową renomę. Uchodzi za jedno z najgłośniejszych organizowanych w tej części kraju wydarzeń kulturalnych. Kazimierz pełen jest atrakcji turystycznych.

By zwiedzać, bawić się, odpoczywać

Tym, którzy pytają, jak dojechać na Kazimierz w Krakowie, mogą przyświecać różne cele: turystyczne, kulturalne, rozrywkowe. Jedni będą zwiedzać tutejsze zaułki, podziwiać ogrom zabytków, inni wybiorą się tu na czas trwania jednej z licznych, organizowanych tu imprez o różnym charakterze. Niektórzy udadzą się, by pospacerować lub odpocząć. Wypoczynkowi sprzyja ogromna wręcz liczba lokali. Są tacy, co regenerują siły w zlokalizowanych na Kazimierzu muzeach, teatrach i galeriach. Inni wytchnienie znajdą w jednym z licznych obiektów kultury sakralnej. Co kto będzie robił – zależy tylko od niego. Co innego stanowi atrakcję dla mieszkańców, co innego dla turystów.

Tradycyjne formy dotarcia na Kazimierz

Jeśli jesteś z Krakowa, prawdopodobnie wiesz, jak dojechać na Kazimierz. Podstawowa znajomość topografii miasta wiąże się z możliwością skorzystania z tutejszego transportu miejskiego. Komunikacją publiczną dotrzecie na Kazimierz praktycznie z każdego punktu w Krakowie. Wystarczy odnaleźć stosowną linię i przystanek. W ocenie miejscowych, na Kazimierz dobrze jest dotrzeć tramwajem. W zależności od lokalizacji punktu początkowego, można też pokusić się o podróż koleją lub autobusem. A co z tymi, którym nie w głowie szukanie właściwych połączeń? Jak dojechać na Kazimierz w Krakowie mają ci, którzy nie znają dobrze miasta?

Dla pragnących komfortu, przyjezdnych i tych, którym zależy na czasie – taksówka!

W trosce o Waszą wygodę, dajemy jeszcze jedną odpowiedź na pytanie, jak dojechać na Kazimierz w Krakowie. Proponujemy przejazdy taksówką. Ten środek transportu zdaje się mieć same zalety: jedzie się szybko, wygodnie, nie ma tłoku i zgiełku, nie trzeba długo czekać na podjazd auta, ani pilnować właściwych przystanków. Jeśli wybrałeś się na jednodniową wycieczkę do Krakowa, to rozwiązanie jest dla Ciebie. Ograniczony czas wymaga jego właściwego zagospodarowania. Umówiłeś się na Kazimierzu ze znajomymi? Nie pozwól im na siebie długo czekać. Zamów taksówkę. Jak? Np. wykorzystując aplikację Taxi Polska, którą bezpłatnie pobierzesz na swój telefon. Wpadliście do stolicy Małopolski całą paczką i nie wiecie, jak dojechać na Kazimierz w Krakowie? Zamówcie przez aplikację Taxi Polska busa z potrzebną liczbą miejsc. Dowieziemy Was do celu. Na Kazimierzu szykuje się dobra impreza? Nie przegapcie jej. Wpadnijcie tam wieczorem. Najlepiej przyjedźcie taksówką. Tak będzie bezpieczniej.