Jak dojechać do Muzeum Emigracji w Gdyni?

Przy ulicy Polskiej w Gdyni mieści się utworzone w 2012 roku Muzeum Emigracji. Zwiedzającym obiekt udostępniono w 2015 roku. To pierwsze w Polsce muzeum, którego ideą jest przedstawienie historii emigracji Polaków. Obiekt utworzono w historycznym gmachu gdyńskiego Dworca Morskiego przy Nabrzeżu Francuskim. Muzeum czynne jest przez siedem dni w tygodniu, co czyni je bardziej dostępnym dla zwiedzających. Jednak nie tylko stałe ekspozycje są wytworem działalności placówki. W obiekcie organizowanych jest szereg wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Owocem pracy Muzeum jest też poświęcony emigracji Polaków komiks. A Wy, byliście już na Polskiej 1?

Możliwe sposoby dojazdu do Muzeum Emigracji w Gdyni

Jak wspomniano, by dojechać do Muzeum Emigracji w Gdyni, trzeba udać się na ulicę Polską. A konkretniej: Polską 1. Adres banalnie prosty do zapamiętania. A jak z dojazdem? Są może jakieś punkty orientacyjne? Owszem, są. W bezpośrednim sąsiedztwie muzeum mieści się Kapitanat Port Gdynia oraz pomnik Ludziom Morza. Słyszeliście o nich? Na stronie muzeum znajdujemy rekomendowane możliwości dojazdu do placówki. Pierwsza to autobus. Można tu dotrzeć także… rowerem. Albo samochodem. Do muzeum dojeżdża też szybka kolej miejska. Proponuje się i spacer. Zaraz. Mamy wrażenie, że ktoś chyba zapomniał o najwygodniejszej możliwości – dojeździe taksówką. A Ty, jak dotrzesz do Muzeum Emigracji? Latem być może znajdą się osoby, które będą chciały się wybrać na ulicę Polską pieszo. Jesień i zima nie sprzyjają jednak pieszym wędrówkom. Nie bez powodu zapytaliśmy na wstępie, jak dojechać do Muzeum Emigracji w Gdyni? Rozważmy wszystkie opcje. Rower. Super! Ale niestety, podobnie jak spacer, nie nadaje się na każde warunki atmosferyczne. Autobus? Są trzy linie, które dojeżdżają do muzeum. Częstotliwość ich kursowania pozostawia jednak wiele do życzenia. I nie mamy tu na myśli wyłącznie niedziel i dni świątecznych. Szybka Kolej Miejska? Podróż koleją wiąże się z koniecznością długich, pieszych wędrówek od przystanku lub przesiadką do autobusu.

A może samochodem? Albo jeszcze lepiej, taksówką?

Szczęśliwy, kto dysponuje własnym samochodem, zna dobrze miasto i “załapie się” na jedno z kilkunastu, udostępnionych przez muzeum miejsc parkingowych. Kto miejsca dla auta nie znajdzie, do Muzeum Emigracji Polskiej będzie musiał się kawałek przespacerować. Mamy lepszy sposób na to, jak dojechać do Muzeum Emigracji w Gdyni. Nie chcesz martwić się o miejsce do parkowania? A może nie posiadasz własnego auta? Przybyłeś do Gdyni pociągiem lub autobusem? Jesteś tu na wakacjach i nie znasz miasta? Zależy Ci na szybkim dojeździe do Muzeum Emigracji Polskiej? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, powinieneś zamówić taksówkę. Jak? O tym za chwilę.

Zamawianie taksówek jest łatwiejsze z Taxi Polska

Nie wiesz, jak dojechać do Muzeum Emigracji w Gdyni? Zamów taksówkę! Dzięki niej bez problemu dotrzesz do celu. Mieszkańcy Trójmiasta wiedzą już, że najlepiej podróżuje się z Hallo Taxi. A turyści? Co jeśli nie będą w stanie zapamiętać nazwy korporacji? Znaleźliśmy na to sposób. Wystarczy zainstalować na swoim telefonie aplikację Taxi Polska. Posiadając aplikację Taxi Polska, nie musisz znać nazwy lokalnej korporacji taksówkarskiej. Co istotne, Taxi Polska działa w największych miastach w Polsce. Skorzystasz z niej także będąc na wakacjach nad morzem. Zatem, jak dojechać do Muzeum Emigracji w Gdyni? Wystarczy zamówić taksówkę, używając do tego wspomnianej aplikacji. Pobranie i instalacja aplikacji zajmują chwilę. A dają szereg korzyści. Nic nie stoi już na przeszkodzie, byś mógł skorzystać z oferty kulturalno – edukacyjnej Muzeum Emigracji w Gdyni. Na miejsce dotrzesz, zamawiając taksówkę. Podróżuj wygodnie z Taxi Polska, zarówno w tygodniu, jak też w weekendy.