Jak dojechać do dworca PKS we Wrocławiu?

Wrocław to jedno z piękniejszych polskich miast, cel wyprawy wielu turystów z kraju i z zagranicy. To także główny kierunek wypraw zakochanych. Wspaniała, tworząca niesamowity klimat architektura, zabytki i wiele nowoczesnych atrakcji – to wszystko sprawia, że do stolicy Dolnego Śląska tłumnie zjeżdżają zafascynowani nią goście. Wrocław jest dobrze skomunikowany z resztą polskich miast. Realizuje się stąd dużo kursów zagranicznych. Mimo, iż Wrocław posiada własny port lotniczy, to istnieją także międzynarodowe połączenia autobusowe. Być może właśnie dlatego tutejszy dworzec PKS jest tak obleganym miejscem. Wiecie, jak do niego dotrzeć?

Słów kilka o dworcu PKS we Wrocławiu

Nowy dworzec autobusowy we Wrocławiu funkcjonuje od początku listopada 2017 roku. Jest połączony z tutejszym centrum handlowym Wroclavia. Na dworzec prowadzą dwa wejścia. Jedno wiedzie od strony galerii. Na dworzec można też dostać się wejściem znajdującym się naprzeciwko wejścia do Dworca Głównego PKP. Stanowiska autobusowe zlokalizowane są na poziomie -2. Zarządca dworca przekonuje, że rocznie można tu obsłużyć ponad 5 milionów pasażerów. A jest dokąd jeździć – przewoźnik organizuje przejazdy do 500 miast. Zlokalizowany w centralnym punkcie miasta dworzec PKS jest częstym celem podróży mieszkańców i wracających do domu gości.

Dojazd do Dworca PKS we Wrocławiu

Jak dojechać do dworca PKS we Wrocławiu? Należy kierować się w stronę centrum. Dworzec zlokalizowany jest przy ul. Suchej. Zintegrowany jest z jednym z większych centrów handlowych w okolicy, Wroclavią. Położenie dworca daje wiele możliwości dojazdu do niego. Można o nich przeczytać m. in. na stronie centrum. Wszystkim, którzy nie wiedzą, jak dojechać do dworca PKS we Wrocławiu, podpowiadamy: opcji jest wiele. To, z której skorzystacie, zależy od Waszych preferencji i dużej mierze od tego, jakim czasem dysponujecie. Ci, którym się nie spieszy, mogą wybrać się na przejażdżkę rowerem. Tylko, czy udając się w podróż, zechcecie go zostawić na dworcu?

Na jaki środek transportu postawić?

Wrocławianie dobrze wiedzą, jak dojechać do dworca PKS we Wrocławiu. W zależności od miejsca, z którego wyruszają, udają się na tramwaj lub autobus. Ciekawa propozycja dla niezmotoryzowanych, którym nie przeszkadza tłok, konieczność oczekiwania na przystanku i dla tych, którzy nie zabierają w podróż bagaży. Ci, którzy w podróż spakowali więcej rzeczy, sięgną po wygodniejszy środek transportu – samochód. Mało kto, przed udaniem się w dłuższą trasę decyduje się na pozostawienie własnego auta na udostępnionym parkingu. Nas to wcale nie dziwi. Dlatego proponujemy skorzystanie z innego, niezwykle wygodnego środka transportu – taksówki.

Jak zamówić taksówkę we Wrocławiu?

Nie wszyscy mają przy sobie namiary na sprawdzoną korporację taksówkarską. Powstaje pytanie, jak dojechać do dworca PKS we Wrocławiu, gdy postoju nie widać, numerem na taxi nie dysponujemy, a zależy nam na czasie? Co jeśli jesteśmy spoza Wrocławia i zwyczajnie nie wiemy, do którego przewoźnika warto się zgłosić? Podobnych dylematów nie mają osoby, które zainstalowały na swoim telefonie aplikację Taxi Polska. Aplikacja umożliwia zamawianie taksówek w największych miastach w Polsce. Rzecz jasna, działa też we Wrocławiu. Intuicyjność Taxi Polska docenili już użytkownicy w całym kraju. Pobierz ją i Ty – to nic nie kosztuje. Dysponując zainstalowaną na telefonie aplikacją Taxi Polska, nie będziesz musiał zastanawiać się, jak dojechać do dworca PKS we Wrocławiu. Po prostu wpisujesz swoją lokalizację i punkt docelowy, klikasz “zamów taksówkę” i gotowe. Zamawianie taxi jeszcze nigdy nie było tak proste. Nie trzeba nigdzie dzwonić, szukać postoju, a jedynie uruchomić aplikację na telefonie. Wspaniałe, prawda?