Jak dojechać do Bazyliki Św. Elżbiety we Wrocławiu?

Miejsca kultu wciąż pozostają chętnie odwiedzane przez Polaków. Nie inaczej jest w przypadku Bazyliki Św. Elżbiety we Wrocławiu. Niektórzy zamiennie na określenie jej używają nazw Fara Elżbietańska lub Kościół Garnizonowy. Co to za obiekt? Jaką ma historię? I wreszcie – jak do niego dotrzeć? Podpowiemy! Historia bazyliki sięga XIII wieku. Bazylika jest gotyckim kościołem, na który składa się m. in. imponujących rozmiarów wieża. To właśnie wieża o wysokości 91,46 m jest znakiem rozpoznawczym obiektu. Można tu skorzystać z 75-metrowego tarasu widokowego, jednak, by na niego dotrzeć, trzeba pokonać ponad 300 schodów.

Bazylika Św. Elżbiety we Wrocławiu – położenie obiektu

Wspomniana bazylika zlokalizowana jest na placu pomiędzy ulicami Kiełbaśniczą, Odrzańską, św. Mikołaja i św. Elżbiety. Nie trudno zapamiętać dokładny adres tego obiektu sakralnego. Kościół znajduje się bowiem przy ulicy Świętej Elżbiety 1/2. Niewielka odległość dzieli bazylikę od wrocławskiego rynku. Jak dotrzeć tam z innych części miasta? Piesza podróż ze Starego Miasta do Bazyliki zajmuje około 20 minut. Z Fabrycznej czy Śródmieścia samochodem dojechać można tu w 15 minut. Podobny czas trzeba rezerwować na dojazd z dzielnicy Krzyki czy Widawa. Nieco dłużej, bo ponad 20 minut zajmie przejazd autem na trasie Świniary – Bazylika. Ale nie tylko samochód wchodzi w grę.

Możliwości dojazdu do Bazyliki

Sprawdziliśmy, jak dojechać do Bazyliki Św. Elżbiety we Wrocławiu. Wiemy już, że na miejsce dotrzeć można komunikacją miejską. Kursują tu autobusy i tramwaje. Dojście do Bazyliki od przystanku zajmuje od czterech do ośmiu minut. Nikt nie powiedział jednak, że na ulicę św. Elżbiety nie można dotrzeć w inny sposób. Znacznie wygodniej niż środkami komunikacji zbiorowej podróżuje się taksówkami. Gdy zatem ktoś zapyta nas o to, jak dojechać do Bazyliki Św. Elżbiety we Wrocławiu, bez wątpienia wskażemy na taxi. Dlaczego? Chociażby ze względu na komfort, szybkość i bezpieczeństwo podróży, jakie gwarantuje ten środek lokomocji.

Możesz czekać na przystanku lub zamówić taksówkę

Nie wiesz, jak dojechać do Bazyliki Św. Elżbiety we Wrocławiu? Skoro pytasz o dojazd, zakładamy, że nie zamierzasz przemierzać trasy pieszo. Taka wędrówka ze Śródmieścia zajęłaby Ci około godziny. Mieszkańcy Świniar musieliby poświęcić aż trzy godziny. Po takim “spacerze”, raczej nie udałoby im się wejść na wieżę widokową Bazyliki. Mieszkańcom bardziej oddalonych dzielnic (choć nie tylko im), bardziej opłaca się podróż komunikacją miejską. Tu w grę wchodzi jednak wyszukanie odpowiedniej linii autobusowej lub tramwajowej i oczekiwanie na przystanku. Można tego uniknąć, decydując się na podróż taksówką. Teraz zamówicie ją znacznie wygodniej, przez aplikację mobilną Taxi Polska.

Podróżowanie z Taxi Polska ma sens

Wspomnieliśmy już, że skorzystanie z oferty korporacji taksówkarskich polecamy zwłaszcza mieszkańcom bardziej oddalonych, wrocławskich dzielnic. Skorzystają także ci, którzy nie wiedzą, jak dojechać do Bazyliki Św. Elżbiety we Wrocławiu, a w miejskim gąszczu zwyczajnie się gubią. I oczywiście turyści, przybywający z różnych zakątków kraju. Z oferty taxi korzystają też (co nas wcale nie dziwi) osoby, które doskonale wiedzą, jak dojechać do Bazyliki Św. Elżbiety we Wrocławiu? Każdy bowiem ma świadomość, że podróżowanie taksówką to wygoda. Taksówki dowiozą Cię do bazyliki z dowolnego punktu we Wrocławiu. Na miejsce dotrzesz szybciej niż komunikacją miejską. Jak zamówić taxi? Wystarczy zainstalować na swoim telefonie aplikację mobilną o nazwie Taxi Polska. Aplikacja działa w największych miastach w Polsce i umożliwia zamawianie taksówek bez konieczności wykonywania połączeń głosowych. Daje też szereg innych, dodatkowych możliwości. Jakich? Przekonaj się sam, ściągając ją na swój telefon.