Ile kosztuje taxi w Katowicach?

Taksówki to coraz chętniej wybierana forma przemieszczania się po mieście. Przejazdy nimi są szybkie, bezpieczne, a także komfortowe. W całej Polsce wzrasta zainteresowanie usługami taksówkarskimi. Nie inaczej jest na Śląsku. Zastanawiacie się, ile kosztuje taxi w Katowicach? Śpieszymy z pomocą. Podpowiemy, jak jest z cenami za przejazdy. To, ile kosztuje taxi Katowice, zależy od rodzaju i długości przejazdu. To zrozumiałe, że w zależności od obranej trasy, cena za kurs będzie się różniła. Do niedawna nie byliśmy w stanie określić, ile zapłacimy za wybrany przejazd. Teraz, z aplikacją mobilną Taxi Polska, jest to łatwiejsze, niż by się mogło wydawać.

Ile kosztuje taxi Katowice – zmienne

To, ile kosztuje taxi w Katowicach, jest uzależnione od wielu zmiennych. Ceny za przebycie jednego kilometra różnią się od siebie w poszczególnych korporacjach. Na ostateczną wysokość rachunku za przejazd mają wpływ warunki na drodze. Postoje w korkach generują bowiem naliczanie dodatkowej opłaty – opłaty za postój. To, ile kosztuje taxi w mieście Katowice, zależy od przewoźnika. Zatem wybierz odpowiedniego. Jesteś spoza Katowic? Nie musisz nawet znać nazwy korporacji. Zainstaluj na swoim telefonie wygodną, łatwą w obsłudze aplikację Taxi Polska. Z niej dowiesz się, że w Katowicach jeździmy taksówkami Tele Taxi.

Taxi Katowice – ile kosztuje nocą, ile za dnia?

Na to, ile kosztuje taxi Katowice, ma wpływ także dzień tygodnia i pora dnia. Wiecie, dlaczego? Jest to związane ze zmieniającymi się taryfami. W dni powszednie, w godzinach od 6:00 do 22:00 obowiązuje najtańsza spośród dostępnych taryf – taryfa 1., zwana także dzienną. W praktyce oznacza to, że np. wtorkowe kursy za dnia będą tańsze od nocnych. W niedzielę, święta, a także w dni powszednie, po godzinie 22:00, musimy liczyć się z tym, że za przebyty kilometr zapłacimy więcej niż za dnia. Zaczyna bowiem obowiązywać taryfa 2., zwana nocną. Pozostałe – 3. i 4. włączane są w przypadku wyjazdów taksówką poza granice administracyjne miasta Katowice.

Extra usługi w taxi Katowice

To, ile kosztuje taxi w Katowicach, jest także uzależnione od tego, czy korzystasz ze zwykłej, osobowej taksówki, czy też masz jakieś dodatkowe wymagania co do realizowanego przejazdu. Symboliczną opłatę poniesiesz m. in. w przypadku zamówienia samochodu typu kombi lub rezerwacji busa do przewozu większej liczby pasażerów. Dodatkowe, choć niewielkie opłaty, naliczone zostaną, jeśli zdecydujesz się na podróż ze swoim pupilem. W taxi Katowice realizujemy także usługi dostarczania przesyłek. Ile kosztuje podobna usługa? Najlepiej sprawdź sam. Zrobisz to w prosty sposób – instalując na swoim telefonie praktyczną aplikację mobilną Taxi Polska.

Sprawdź w Taxi Polska, ile będzie kosztował Twój przejazd

Poznanie ceny szacunkowej za konkretny kurs to bardzo przydatna usługa. Zamiast pytać znajomych, ile kosztuje taxi w Katowicach, mógłbyś sam to sprawdzić. Mamy na to sposób. I to bez dzwonienia na infolinię. Bez pytania taksówkarza. Bez wychodzenia z domu. Szybko, prosto, bez zbędnych formalności, bez żadnych zobowiązań. Szacunkową cenę za przejazd określoną trasą, poznasz korzystając z aplikacji mobilnej Taxi Polska w Twoim telefonie. Podaj swoją lokalizację. Uzyskasz od nas informację o czasie oczekiwania na taksówkę, a także nazwie firmy, która zrealizuje Twój przejazd. Wpisując cel podróży, zostaną Ci udostępnione dane na temat ceny szacunkowej za kurs. Wiele czynników ma wpływ na to, ile kosztuje taxi w Katowicach. Na pewne okoliczności nie masz wpływu. Są jednak rzeczy, o których możesz zadecydować. Pewność, bezpieczeństwo i wysoki komfort podróży zyskasz, decydując się na przejazd taksówką ze sprawdzonej korporacji. Zamawiaj najlepsze taxi w Katowicach z aplikacją Taxi Polska.