Ile kosztuje taxi na lotnisko w Krakowie?

Lotnisko w Krakowie, a właściwie Port Lotniczy Kraków-Balice to drugi pod względem liczby odprawianych pasażerów i zrealizowanych operacji lotniczych port w Polsce. Lotnisko położone jest w odległości 11 kilometrów na zachód od Krakowa. Na miejsce można dotrzeć różnymi środkami transportu. Przedstawimy wszystkie możliwości. Na lotnisko można dojechać własnym autem. Można również skorzystać z komunikacji miejskiej – w ciągu dnia kursują trzy linie autobusowe. Na lotnisko dojeżdżają pociągi, autokary i minibusy. Najwygodniej jednak dotrzeć tu taksówką. Komfort przejazdu to nie wszystko, co przemawia na korzyść tego środka transportu.

Dojazd z centrum na lotnisko w Krakowie

Dojazd z centrum na lotnisko w Krakowie bywa uciążliwy, zwłaszcza w godzinach szczytu. Czas przejazdu na tej trasie uzależniony jest od wybranego środka transportu oraz – co oczywiste – stopnia natężenia ruchu. Jeśli zdecydujesz się na podróż autobusem, dojazd zajmie Ci ok. 45 minut. Taksówką dotrzesz znacznie szybciej – średnio w 25 minut. Ile kosztuje taksówka z lotniska w Krakowie do centrum? To zależy od tego, które taxi wybierzesz. Chcesz zaoszczędzić na przejeździe? Zamów taksówkę przez aplikację Taxi Polska. Nie jesteś z Krakowa? Nie szkodzi. Nie musisz znać nazwy korporacji, ani numeru na centralę. Do rezerwacji kursu wystarczy zainstalowana na telefonie aplikacja.

Cena cenie nierówna, czyli od czego zależy koszt przejazdu taxi

Jak wspomnieliśmy, to, ile kosztuje taxi z Krakowa na lotnisko, uzależnione jest od firmy, która realizuje przejazd. Ceny za kurs w poszczególnych korporacjach mogą znacznie się od siebie różnić. Dlatego nie ryzykuj i nie płać więcej, niż musisz. Zamów taksówkę przez aplikację Taxi Polska i dowiedz się, ile kosztuje taksówka w Krakowie na lotnisko. Na cenę każdego przejazdu taksówkę składa się cały szereg opłat: opłata początkowa, opłata za przejechane kilometry – zgodnie z ustaloną w cenniku stawką oraz opłaty za każdorazowe zatrzymanie się taxi – np. na światłach czy w korku. Na cenę kursu wpływa też pora dnia. Przejazdy nocą, w niedziele i święta są droższe od tych standardowych.

Jak się dowiedzieć, ile kosztuje taxi z Krakowa na lotnisko?

Chcesz wiedzieć, ile kosztuje taxi z Krakowa na lotnisko? Zapytaj kierowcę – poda Ci przybliżoną cenę kursu. Wiele osób, szukając odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje taksówka w Krakowie na lotnisko, wypytuje o to znajomych. Rezultat? Skrajnie różne odpowiedzi. A to dlatego, że kursy odbywały się o różnych godzinach, natężenie ruchu się różniło… Chcesz wiedzieć, ile kosztuje taxi z Krakowa na lotnisko? Mamy na to szybki sposób. Uzyskaj informację o cenie kursu, zanim jeszcze wybierzesz się w trasę. Jak? To proste. Skorzystaj z aplikacji Taxi Polska. Wpisując swoją lokalizację oraz wybierając lotnisko jako punkt końcowy trasy, poznasz cenę za kurs. Będzie to cena gwarantowana.

Na lotnisko lub z lotniska do Krakowa? Tylko taksówką!

Nie ulega wątpliwości, że przejazd taksówką to najwygodniejsza z dostępnych opcji dotarcia na lotnisko. Na plus przemawia czas przejazdu, bezpieczeństwo oraz komfort podróży. Ma to duże znaczenie, gdyż pasażerowie z reguły wyposażeni są w wielkich gabarytów bagaże. Chyba nie chcesz tłoczyć się w komunikacji miejskiej? Pytacie, ile kosztuje taksówka z lotniska w Krakowie do centrum? Sprawdzicie to sami, korzystając z aplikacji Taxi Polska. W ten sposób poznacie cenę gwarantowaną za przejazd. Aplikacja umożliwia zamawianie taksówek bez wykonywania połączeń głosowych. Posiada szereg dodatkowych opcji – sprawdź je. Dzięki Taxi Polska zostawisz wiadomość dla kierowcy, zamówisz samochód kombi lub bus o różnej wielkości. Możesz też zarezerwować przejazd ze zwierzakiem. Zależy Ci na bezpieczeństwie dziecka? Wybierz kurs z fotelikiem dziecięcym. Co ważne, za sprawą Taxi Polska, dowiesz się, ile kosztuje taksówka z lotniska w Krakowie do centrum.