Ile kosztuje taksówka z lotniska do centrum Wrocławia?

Przyleciałeś do Wrocławia… Piękne miasto, jednak Twoim celem nie jest zwiedzanie go. Musisz dostać się do centrum. Jak zrobić to najszybciej? Jeśli nie mieszkasz tu na co dzień, nie skorzystasz z auta. Chyba, że zdecydujesz się je wypożyczyć. Jednak po co zawracać sobie tym głowę, jeśli istnieją prostsze sposoby na dotarcie do celu… Choć wiele osób korzysta z komunikacji miejskiej, bo jest powszechnie dostępna i tania, to ma ona swoje minusy. Może warto rozważyć podróż taksówką? To zdecydowanie wygodniejsze. I nie tak drogie, jakby się mogło wydawać. Chcesz wiedzieć, ile kosztuje taksówka z lotniska do centrum Wrocławia? Podpowiemy.

Lotnisko o cenach przejazdów taxi

Na stronie wrocławskiego lotniska znajdujemy informacje o orientacyjnych cenach za kurs do centrum miasta. Wskazano, że średnia cena za przejazd do centrum wynosi od 45 zł do 55 zł. Podkreśla się, że stawka obowiązuje w taryfie dziennej. Jak się można spodziewać, ceny taxi nocą, a także w niedziele i święta są znacznie droższe. Z informacji na stronie wrocławskiego lotniska wynika też, że to, ile kosztuje taksówka z lotniska do centrum Wrocławia, uzależniona jest od możliwych utrudnień w ruchu drogowym. Wymieniane tu są korki oraz objazdy. Powstaje pytanie: czy władze lotniska wiedzą, że do centrum można dostać się za mniejszą kwotę?

Można pojechać taniej

Koniecznie podkreślić trzeba, że podane przez lotnisko ceny są orientacyjne. Niejeden pasażer zdziwił się na widok rachunku opiewającego na znacznie wyższą kwotę. Dlaczego? Wiele czynników mogło mieć na to wpływ: wspomniane korki, objazdy lub inne utrudnienia na drodze. Czy aby na pewno tylko to? A co z przewoźnikiem? To właśnie od firmy taksówkarskiej w dużej mierze zależy to, ile kosztuje taksówka z lotniska do centrum Wrocławia. Dlatego warto postawić na tę najlepszą i – co ważne – z góry znać cenę za przejazd. W dodatku nie orientacyjną, a gwarantowaną. Też tak chcesz? Skorzystaj z aplikacji Taxi Polska. We Wrocławiu naszym partnerem jest Miejskie Taxi.

Kluczowy jest dobry wybór taxi

Na cenę kursu składają się trzy opłaty: opłata początkowa (narzucana przez miasto), opłata za przejechane kilometry (uzależniona od taryfy i cenników poszczególnych korporacji) oraz kwota za wszystkie postoje (w korku, na światłach). Górną granicę tej ostatniej również ustala Rada Miasta, wydając stosowną uchwałę. W trosce o pasażera, niektórzy przewoźnicy decydują się na uwzględnianie w cenie korzystnych dla niego rabatów i ulg. Niektórzy, jak firmy współpracujące z Taxi Polska, są w stanie zagwarantować cenę przejazdu już w momencie zamawiania kursu taksówką. A jak zamawiać? Nic prostszego. Bez dzwonienia, korzystając z aplikacji.

Jak działa i co daje aplikacja Taxi Polska?

Aplikację Taxi Polska polecamy m. in. wszystkim tym, którzy pytają znajomych, ile kosztuje taksówka z lotniska do centrum Wrocławia. Dlaczego? Bo w odpowiedzi słyszą różne kwoty. A to dość frustrujące. Choć ma swoje uzasadnienie. Wiele korporacji, dużo zmiennych (godzina i trasa przejazdu, dzień tygodnia, korki). A Ty? Chcesz wiedzieć, ile kosztuje taksówka z lotniska do centrum Wrocławia? Przestań pytać wszystkich wokół. Sprawdź sam – jeszcze przed podróżą. Bez wychodzenia z domu. Szybko, wygodnie i za darmo – na swoim telefonie. Zainstaluj Taxi Polska. Wpisz wybraną lokalizację i poznaj gwarantowaną cenę za kurs. To takie proste. Korzystając z aplikacji, możesz wskazać nie tylko interesujący Cię adres docelowy, ale też datę i godzinę planowanej podróży. Aplikacja Taxi Polska nie ma wyłącznie charakteru informacyjnego. Służy też (a może przede wszystkim) do zamawiania taksówki. Działa we wszystkich większych miastach w Polsce. Pobierz ją już dziś na swój telefon.