Ile kosztuje taksówka w Sylwestra

Wystawne bale, koncerty w plenerze, domówki u znajomych – sylwestra można spędzić na wiele sposobów. Jak co roku, każda z tych form znajdzie szerokie grono zwolenników. Choć pomysły na to, jak świętować nadejście Nowego Roku, są skrajnie różne, jest coś, co łączy wszystkich uczestników sylwestrowego szaleństwa. Kwestia dojazdu i powrotu z imprezy. Mało kto świętuje sylwestra bez symbolicznego toastu. Na wielu imprezach alkohol wręcz leje się strumieniami. Nic więc dziwnego, że w ten jeden dzień w roku i Ty chcesz sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa. Nie ma takiej siły, która przekonałaby Cię do tego, byś w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia był kierowcą. Nie musisz. Są taksówki.

Cuda na ulicach, czyli magia sylwestrowej nocy

Na co dzień przepełnione do granic możliwości ulice, w sylwestrową noc dziwnie pustoszeją. Nie brakuje ludzi, lecz samochodów – tych prywatnych. Mało kto decyduje się poświęcić dla idei i prowadzić auto w ten wyjątkowy dzień. Wszak sylwester to okazja do świętowania. A jak tu świętować bez szampana? Na ulicach nie brakuje jednak taksówek. To one dowożą mieszkańców i przyjezdnych na zorganizowane z okazji Sylwestra przyjęcia. Polacy kochają taksówki. Dzięki nim szybko, bezpiecznie i w komfortowych warunkach docierają na wybrane imprezy, a także z nich wracają. W tym miejscu pojawia się pytanie: ile kosztuje taksówka w Sylwestra?

Komfort, na który możesz sobie pozwolić

Pytacie, ile kosztuje taksówka w Sylwestra? Niektórzy z przekąsem odpowiadają, że nie więcej niż sam bal, strój i uczesanie. Nas wcale nie dziwi Wasze pytanie. Wokół tematu “ile kosztuje taksówka w Sylwestra?”, narosło wiele mitów. Są tacy, którzy straszą znajomych, jak horrendalne są ceny w tym szczególnym dniu. Uspokajamy. To mit. To, ile kosztuje taksówka w Sylwestra, zależy od miasta, w którym się znajdujesz. W każdym z nich obowiązują inne stawki początkowe, inne są opłaty pobierane za przebycie 1 km. Różna jest także tzw. opłata postojowa. Czy to oznacza, że musisz sięgać do cenników poszczególnych korporacji? Nie. Jest prostszy sposób.

Sprawdź sam, ile kosztuje taksówka w Sylwestra

Wiesz, że możesz sam sprawdzić, ile kosztuje taksówka w Sylwestra? I to bez żmudnych obliczeń. Cenę przejazdu z interesującego Cię punktu na miejsce imprezy sprawdzisz, korzystając z aplikacji mobilnej Taxi Polska. Zainstaluj ją za darmo na swoim telefonie i zorientuj się, ile zapłacisz za kurs w sylwestrową noc. Co musisz zrobić? Wybrać w aplikacji miejsce początkowe oraz punkt docelowy. Następnie powinieneś wybrać termin przejazdu – możesz wskazać 31.12.2019 oraz interesującą Cię godzinę podróży. W ten sposób uzyskasz informację o cenie gwarantowanej z rabatem – tyle właśnie zapłacisz za przejazd w sylwestrową noc.

Od czego zależy to, ile kosztuje taksówka w Sylwestra?

Jak wspomnieliśmy, to, ile kosztuje taksówka w Sylwestra, jest uzależnione od miejsca, w którym się znajdujesz. Inne cenniki obowiązują w Warszawie, inne w Krakowie czy Białymstoku. Jednak nie tylko stawki korporacji w mieście, w którym się bawisz, wpływają na to, ile kosztuje taksówka w Sylwestra. Duże znaczenie ma godzina przejazdu. Za kursy zrealizowane do godziny 22:00 (a więc przejazdy z domu na imprezę) zapłacisz mniej niż za podróż powrotną ze względu na zmieniającą się taryfę. Po 22:00 zaczyna obowiązywać ta droższa, zwana nocną. To, ile kosztuje taksówka w Sylwestra, jest też uzależnione od liczby podróżujących. Jeśli zamówisz auto np. na 6 czy 7 osób, dopłacisz co prawda za rezerwację busa, ale koszty rozłożą się na większą liczbę pasażerów. Mniej zapłacisz za kursy w granicach administracyjnych miasta niż za te wykraczające poza jego obszar.