Gdańsk – gdzie zjeść świeżą rybę?

Wybierając się nad morze, z góry wiemy, jakie danie będzie królowało w naszym codziennym menu. Mowa oczywiście o rybie. Koniecznie świeżej. Niektórzy mają już swoje sprawdzone smażalnię, inni dopiero poszukują miejsca, w którym będą mogli delektować się jej smakiem. Jak jest z Wami? Wiecie gdzie w Gdańsku zjeść świeżą rybę? Być może skorzystacie ze wskazówek znajomych. Być może zasugerujecie się opiniami znalezionymi w Internecie. Jedno jest pewne. Wielu z Was przed wyjazdem na urlop sprawdzi w sieci, gdzie w Gdańsku zjeść świeżą rybę. Poszperaliśmy trochę, by ułatwić Wam znalezienie tego odpowiedniego miejsca nad morzem.

Miejsc dla smakoszy ryb nie brakuje

Większość smażalni ryb w Gdańsku mieści się w Śródmieściu, nad Motławą, w Jelitkowie i Brzeźnie. Możecie zawitać np. do smażalni przy ulicy Klinicznej. Od godziny 10:00 delektować się tu można m. in. okoniem nilowym, solą, halibutem, a także dorszem i flądrą. Letnia Restauracja Rybna działa od maja do września. W Brzeźnie, przy stoliku z widokiem na morze zjecie w restauracji o nazwie Gruba Ryba. Choć serwują tu różne dania obiadowe, to prym wiodą potrawy z ryb. Nadmorski klimat poczujecie także w Oliwie. Wystarczy, że wybierzecie się do Restauracji o nazwie Rybakówka. W menu m. in. świeże dorsze, sandacze i łososie.

Wybierz restaurację dla siebie

Lubisz gdańską starówkę? Powinieneś zajrzeć do Baru Pod Rybą. W ofercie znajdziesz ryby pochodzące z połowów od lokalnych rybaków. Urzeka Cię nadmorski klimat Jelitkowa? Pewnie nie przejdziesz obojętnie obok Baru Karmazyn. Koniecznie zajrzyj na ulicę Jantarową. Specjalnością baru jest filet z karmazyna. Dużą popularnością cieszy się mieszcząca się w Brzeźnie Zagroda Rybacka. Jeśli szukasz miejsca w Gdańsku, gdzie zjeść można świeżą rybę, koniecznie się tam wybierz. Gdzie jeszcze można zjeść świeżą rybę? Np. na Wartkiej. Miejsce, które polecamy, nosi nazwę “Rybka na Wartkiej” i uchodzi za jedno z lepszych w mieście. Sprawdźcie sami!

Wdzięczna nazwa, smaczna ryba

Pytacie, gdzie w Gdańsku zjeść świeżą rybę. To zrozumiałe, że nie zapamiętacie nazw wszystkich godnych uwagi miejsc. Są jednak takie, które z uwagi na nietypowy szyld z pewnością przyciągną Waszą uwagę. Słyszeliście o knajpie “A nóż widelec – ryba”? Jak tu nie zapamiętać tak charakterystycznej nazwy? To nie jedyna, która zapamiętacie. Z wymienionych już lokali, pewnie to “Gruba Ryba” jest tym, na którego wspomnienie uśmiechacie się. “Mnie to rybka”, “Bar Pod Rybą” – trzeba przyznać, że twórcy tych nazw mieli świetny pomysł, jak przyciągnąć uwagę turystów. Prosto, a jednak charakterystycznie. A co najważniejsze, smacznie. A Wy, dokąd wybierzecie się, będą w Gdańsku?

Naszła Cię ochota na rybkę? Zamów taxi i w drogę!

Przebywasz na urlopie w Gdańsku? Sprawdziłeś już, gdzie zjeść świeżą rybę. Fajne nazwy, dobre opinie klientów – ciągnie Cię do którejś z restauracji. Tylko, jak tam dotrzeć? Niezbyt dobrze znasz Trójmiasto. Na szczęście jest ktoś, kto może wybawić Cię z opresji. Ktoś, kto świetnie orientuje się w mieście. Taksówkarz. Zatem zamów taxi i w drogę! Zastanawiasz się, jak zamówić taxi w Gdańsku? Uspokajamy. Nie będzie Ci potrzebny numer do lokalnej korporacji taksówkarskiej, ani nawet jej nazwa. Jedyne, czego potrzebujesz, to zainstalowana na telefonie aplikacja Taxi Polska. Dzięki niej zamówisz taxi bez dzwonienia. Podaj swoją lokalizację. Damy znać, kiedy się po Ciebie zjawimy. Wskaż nazwę miejsca, do którego chcesz się udać. Zacznij wpisywać nazwę lokalu i skorzystaj z pojawiających się podpowiedzi. Zamów taksówkę w przeciągu chwili. Taxi Polska to inteligentny system do zamawiania taksówek, z którego skorzystać mogą turyści, a także osoby na stałe mieszkające w Gdańsku. Jesteśmy do Waszej dyspozycji!