Dworzec Świebodzki we Wrocławiu – jak dojechać?

Dworzec Świebodzki zlokalizowany jest w ścisłym centrum Wrocławia, przy placu Orląt Lwowskich. Ten dworzec kolejowy jest jednym z najstarszych, zachowanych do dziś. Od niemal 30 lat pozostaje wyłączony z eksploatacji kolei. Co jakiś czas pojawiają się jednak informacje o przywróceniu funkcjonowania dworca. My skupimy się na czymś innym. Dziś szukamy odpowiedzi na pytanie, jak dojechać na Dworzec Świebodzki we Wrocławiu. Jesteście ciekawi, jak tam dojechać? Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu dworzec ma interesującą historię. Swoje funkcje zaczął pełnić już w 1842 roku. Sam budynek dworca wzbudza żywe zainteresowanie pasjonatów architektury późnoklasycystycznej.

Dojazd na dworzec – przedstawiamy możliwości

Zdawać by się mogło, że korzystne umiejscowienie dworca na mapie Wrocławia, będzie równoznaczne ze świetnym jego skomunikowaniem ze wszystkimi punktami w mieście. Tymczasem możliwości dojazdu na na Plac Orląt Lwowskich jest niewiele. Przynajmniej jeśli chodzi o transport komunikacją zbiorową. To jak jest z dojazdem? Zaledwie kilka linii autobusowych dojeżdża na Dworzec Świebodzki we Wrocławiu. Jeździ też tramwaj. Czas podróży jest uzależniony od punktu początkowego. Na szczęście jest inny, zdaje się – najbardziej optymalny – środek transportu. Gdy pada hasło: Dworzec Świebodzki we Wrocławiu – jak dojechać, odpowiadamy – taksówką.

Powody ku temu, by wybrać się na Dworzec Świebodzki

Różne są motywy osób, które decydują się na podróż na Dworzec Świebodzki. Ciekawostką jest fakt, że miejsce to jest uwielbiane przez miłośników kina. Ma to swoje uzasadnienie. Wrocławski dworzec niejednokrotnie posłużył za plan filmowy. To tu kręcono sceny do “Lalki”. Dworzec Świebodzki miał zastąpić Dworzec Wiedeński. To tu w 2015 roku kręcono sceny do drugiego sezonu “Belfra”. Kilka miesięcy później znaleźli się na dworcu aktorzy z serialu “Bodo”. Nagrywano odcinki, w których akcja toczyć miała się na dworcach w Poznaniu i Warszawie. Nie wszyscy pamiętają, że mieściła się tu siedziba Teatru Polskiego, a także kwitła działalność klubów Columbus i Senso.

Taksówka zawiezie Cię wszędzie, nie tylko na dworzec

Taksówki to wygodny i bardzo uniwersalny środek transportu. Można się nimi poruszać we wszystkich polskich miastach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by udać się w podróż taxi także po Wrocławiu. Macie już swoją ulubioną korporację taksówkarską? Jeśli nie, podpowiadamy: najlepiej sprawdza się tu Miejskie Taxi Wrocław. O ile rodowici wrocławianie nie mają problemu ze wskazaniem najlepszego przewoźnika, to turyści – co zrozumiałe – nie znają lokalnych korporacji. Nikt tej znajomości od nich nie oczekuje. Co jednak, gdy zechcą dojechać np. na Dworzec Świebodzki we Wrocławiu? Sprawa jest prosta. Rozwiązanie zawiera się w dwóch słowach: Taxi Polska.

Taxi Polska i nie martwisz się o dojazd

Dworzec Świebodzki we Wrocławiu – jak dojechać? Ilekroć pojawia się tak sformułowane pytanie, odpowiadamy bez wahania: taksówką. Jak ją wygodnie zamówić? Dzwoniąc pod numer 19 100. Nie masz pamięci do numerów? A może wolisz inne formy zamawiania taxi? Zatem skorzystaj z darmowej aplikacji mobilnej Taxi Polska. Aplikację możesz w szybki sposób pobrać na swój telefon. Działa na Androidzie i iOS. Dobra wiadomość dla podróżujących jest taka, że można z niej korzystać we wszystkich większych miastach w Polsce. Turyści pewnie ucieszą się na wieść, że do zamówienia taksówki niepotrzebna jest nawet znajomość nazwy lokalnej korporacji. Ani brak nazwy, ani też nieznajomość numeru telefonu do miejscowej firmy świadczącej usługi przewozowe, nie uniemożliwi Ci już zamawiania taksówek. Rezerwuj kurs bez konieczności wykonywania połączeń głosowych. Mając do dyspozycji aplikację mobilną Taxi Polska, wystarczy zaledwie kilka kliknięć, by zamówić taksówkę.