Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Ilu ludzi, tyle pomysłów na to, co warto zobaczyć w Poznaniu. Dzieje się tak dlatego, że w stolicy Wielkopolski nie brakuje miejsc, do których warto się udać. Wszystkie je zwiedzisz, podróżując po mieście taksówką zamówioną przez aplikację Taxi Polska. Co zobaczyć i co zwiedzić w Poznaniu? Przeczytajcie nasze propozycje. Jeśli choć trochę interesujecie się historią, to wiecie, że w Poznaniu mieści się jeden z najstarszych kościołów w Polsce – Bazylika św. Apostołów Piotra i Pawła. W tamtejszej Złotej Kaplicy spoczywają szczątki Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Nie zdziwcie się więc, że większość pytanych o to, co zwiedzić w Poznaniu, poleci Wam to miejsce.

Co zwiedzić w Poznaniu?

Wspomniana Bazylika to nie jedyne miejsce, które warto zwiedzić w Poznaniu. Będąc w tym mieście, warto zwiedzić Stary Rynek. Jest to trzeci co do wielkości rynek w Polsce, na którym podziwiać można m.in. renesansowy ratusz oraz pałace Mielżyńskich i Działyńskich. W południe nie zapomnijcie zerknąć na słynne, poznańskie koziołki. Będąc w Poznaniu, warto zobaczyć zamek cesarski. Obiekt ten jest ostatnią wzniesioną rezydencją monarszą w Europie. Chyba każdy mieszkaniec Wielkopolski jest zgodny co do tego, co warto zwiedzić w Poznaniu. Większość pytanych zachęca do obejrzenia zbiorów tamtejszego Muzeum Narodowego i wyprawy do Bramy Poznania.

Co można robić w Poznaniu?

Nie każdy lubi oglądać zabytkowe budowle, to zrozumiałe. Uspokajamy zatem. W Poznaniu można robić wiele innych, ciekawych rzeczy. Jedną z nich jest skorzystanie z atrakcji serwowanych przez Termy Maltańskie. Wizyta w tym miejscu to prawdziwa gratka dla fanów sportów wodnych. Czekają baseny sportowe, jacuzzi, sauny i wiele innych atrakcji. Co innowacyjnego można robić w Poznaniu? Na odważnych czeka Gear UP, miejsce, w którym skorzystać można z symulatora lotniczego. I Ty możesz poczuć się jak pilot samolotu. Nie wiesz, jak tu dotrzeć? Zarezerwuj taksówkę z Taxi Polska, a szybko dotrzesz do celu. Możemy Cię też zawieźć np. do Domu z Koszmaru.

Aktywnie spędzony czas w Poznaniu

Jeśli jeszcze nigdy nie byliście w Poznaniu, to musicie wiedzieć, że macie sporo do nadrobienia. Pełno tu escape roomów i innych, podobnych pokoi z zagadkami. Możecie przetestować je wszystkie. Wiecie, co jeszcze warto zobaczyć w Poznaniu? Kolejkoland! To świetna zabawa zarówno dla starszych, jak i młodszych. Przekonajcie się sami. Ludzie pytani o to, co zobaczyć w Poznaniu, coraz częściej wskazują na Jump Arena Park Trampolin. To miejsce nie tylko warto zobaczyć, z niego powinno się skorzystać. Frajda gwarantowana. Ponadto w Poznaniu nie brakuje klimatycznych parków. Szczególnie dużą popularnością wśród spacerowiczów cieszy się Park Cytadela.

Poznawaj Poznań razem z nami

Ktoś Wam powiedział, że w Poznaniu warto zobaczyć Centrum Stary Browar? Miał rację.To nie tylko monumentalna budowla z tradycją, ale też świetne miejsca na zrobienie zakupów. Muzeum Instrumentów Muzycznych, Muzeum Historii Ubioru – to tylko kilka z nielicznych miejsc, które warto zwiedzić w Poznaniu. W sercu Wielkopolski czeka tyle ciekawych miejsc, że o mało nie zapomnieliśmy o tym najsłodszym – Muzeum Czekolady. Skoro wiecie już, co warto zobaczyć w Poznaniu, ruszajcie w drogę. Odwiedźcie wszystkie te miejsca. Wiemy, że Poznaniu można robić wiele ciekawych rzeczy. Pomożemy Wam poznać je wszystkie. Jedyne, co musicie zrobić, to zainstalować na swoim telefonie aplikację Taxi Polska. To łatwa w obsłudze aplikacja, która działa na Androidzie i iOS. Napiszcie, gdzie jesteście, zamówcie taksówkę, a my zawieziemy Was wszędzie tam, gdzie warto być: do kina, muzeum, na Stare Miasto… Zamówienie taksówki jest szybkie. Formalności? Ograniczyliśmy je do minimum, byście mogli cieszyć się odkrywaniem nowych miejsc.