Co zwiedzić w Krakowie w jeden dzień?

Wiele osób zastanawia się, co zwiedzić w Krakowie w jeden dzień. Tymczasem, może warto zadać sobie pytanie, czy w ogóle da się to zrobić? Może być ciężko, bo w mieście nie brakuje godnych uwagi miejsc. To zrozumiałe, że nie zdążysz zobaczyć ich wszystkich. Możesz jednak poświęcić czas na zobaczenie tych, które najbardziej Cię interesują. Przyjeżdżasz do stolicy Małopolski? Pewnie zadajesz sobie pytanie, jak zwiedzić Kraków w jeden dzień? Masz kilka opcji. Przed wyjazdem warto opracować plan wycieczki. Możesz postawić na zwiedzanie punktów położonych w jak najmniejszej odległości od siebie lub wybrać szybki sposób przemieszczenia się po mieście – taksówkę.

Jak zwiedzić Kraków w jeden dzień? Praktyczne wskazówki

Zwiedzanie Krakowa w jeden dzień wymaga uświadomienia sobie kilku kwestii. Po pierwsze, nie możesz nastawiać się, że zobaczysz wszystko. Tak się po prostu nie da. Dlatego warto skupić się na miejscach, które naprawdę najbardziej Cię interesują. Masz wątpliwości? Przed wyjazdem lub w trakcie podróży zapoznaj się z ich opisami w Internecie. Jak zwiedzić Kraków w jeden dzień? Wystarczy ograniczyć czas poświęcany na oglądanie konkretnych zabytków. Spośród muzeów wybierz tylko to, które posiada najbardziej godne uwagi wystawy. Nie oglądaj wszystkich kościołów. Pomiń miejsca, w których już kiedyś gościłeś. My z kolei podpowiemy, co zwiedzić w Krakowie w 1 dzień.

Zwiedzanie Krakowa w jeden dzień – tu warto zajrzeć

Chyba każdy na pytanie, co zwiedzić w Krakowie w jeden dzień, odpowie bez zastanowienia, że Wawel. Imponujących rozmiarów Zamek to miejsce o niesamowitym klimacie. Wewnątrz do zobaczenia jest kilka ekspozycji – stałych oraz czasowych. Będąc na Wawelu, nie sposób nie zawiesić oka na tamtejszej Katedrze. Równie duże emocje wzbudzi w Tobie widok okna papieskiego przy ulicy Franciszkańskiej. Obowiązkowym punktem na mapie atrakcji Krakowa jest tutejszy Rynek. Czekają m. in. słynne Sukiennice oraz Kościół Mariacki. Spacer po Rynku to atrakcja dla młodych i tych nieco starszych. Można się zmęczyć i zgłodnieć. Dlatego nie zapomnij o obiedzie.

Moc atrakcji czeka

Wybierając się na Rynek, możesz zajrzeć także do… Podziemi. Od niedawna udostępniono tę atrakcję turystom. Wytyczono trasę turystyczną, która pozwala poznać historię miasta. To cenna lekcja, zwłaszcza dla kogoś, kto w Krakowie zjawił się po raz pierwszy. Chciałbyś zwiedzić coś więcej niż tylko miejsca historyczne? W Krakowie masz taką możliwość. Poszerzaj swoje horyzonty, zaglądając np. do Muzeum Farmacji. Zwiedź Interaktywne Muzeum Gier Wideo lub Krakil – Muzeum Iluzji. Czeka także Galeria Figur Stalowych oraz Womai Sensoryczne Centrum Edukacji i Wrażeń. Nie próbuj zobaczyć ich wszystkich – wybierz jedno i tam właśnie się udaj. W końcu na zwiedzanie Krakowa masz jeden dzień.

Co zwiedzić w Krakowie w jeden dzień – zdecyduj sam

Nie pytaj więcej, co zwiedzić w Krakowie w jeden dzień. Opcji masz wiele. Tylko od Ciebie zależy, które miejsca zechcesz odwiedzić. Podamy jeszcze kilka opcji, tak, byś mógł wybrać, dokąd się udać. Nie oczekuj gotowych tras wycieczkowych. Stwórz ją sam – niech znajdą się na niej punkty, które Twoim zdaniem są godne uwagi. Na Podgórzu znajdziesz schody z kolorowymi stopniami. Umieszczono na nich cytaty. Być może to tam skierujesz swoje kroki? Jesteś wielbicielem kolei? Odwiedź Kolejowe Cmentarzysko. Lubisz spacery? Wybierz się na spacer do Parku Krakowskiego, Parku Lotników Polskich lub odwiedź Ogród Doświadczeń im. St. Lema. Powinieneś już wiedzieć, jak zwiedzić Kraków w jeden dzień. Ciekawych miejsc na pewno nie zabraknie. Do nich wszystkich dotrzesz taksówką. Zamów ją przez aplikację Taxi Polska. Zainstalujesz ją za darmo na swoim telefonie. Szkoda tracić czas na dojazdy komunikacją miejską. A Ty, co planujesz zwiedzić w Krakowie w 1 dzień?